Sveikiname abiturientus

Mieli abiturientai,
        Žmogaus gyvenime nuolat kažkas nutinka pirmą kartą: žengia pirmą žingsnį, ištaria pirmą žodį, pirmą kartą ateina į mokyklą, gauna pirmą įvertinimą ir pan. Tada dažniausiai suvokiam, ko vertas tas nutikimas, džiaugiamės arba liūdime, gauname tam tikras gyvenimo pamokas. Žinome, kad dar galėsime ištaisyti klaidas: žingsniuosime išlaikydami pusiausvyrą, o gal tvirčiau laikysimės mamos rankos, dažniau tarsime prasmingus žodžius, nes tai džiugina aplinkinius, stengsimės mokytis ir t. t.
         Kai išgirstame žodį „paskutinis“,  sunerimstame, nes nelieka  galimybės taisyti klaidas, kažką pakeisti. Taigi, mieli abiturientai, XIV-oji Birštono gimnazijos laida, šiandien Jūs paskutinį kartą klausotės skambučio, dalyvaujate paskutinėje pamokoje: nebeliko galimybės sugrįžti atgal į praėjusius 12 mokyklinių metų. Sveikiname Jus  ir širdingai linkime – nebijokite klysti,  neišsižadėkite svajonių, būkite drąsūs ir tikėkite savimi. Kai kažkas pasibaigia, prasideda kažkas nauja. Nuoširdžiai dėkojame už kartu praleistą laiką, už visas gražias akimirkas, Jūsų prasmingą prisiminimo dovaną Birštono gimnazijai ir linkime gražios pradžios kelyje į suaugusiųjų gyvenimą.

Birštono gimnazijos bendruomenė

Švietimo, mokslo ir sporto ministro dr. Algirdas Monkevičius sveikinimas abiturientams

Mieli abiturientai,

Šie mokslo metai buvo kitokie. Vieni tai priėmė kaip įdomų, novatorišką ir gal net smagų potyrį, kitiems tai buvo daugiau pasiruošimo pareikalavęs įvykis.
         Su šiais iššūkiais gyveno visas pasaulis, tačiau nenoriu plėstis apie pandemiją. Dabar visas dėmesys yra į Jus, mieli abiturientai.
        Paskutinis skambutis reiškia, kad Jūs pabaigėte svarbų gyvenimo etapą. Žinoma, norinčiųjų pasitikrinti savo žinias, įsivertinti, ko išmoko per visus tuos metus mokykloje, dar laukia brandos egzaminai.
       Iš anksto linkiu kiekvienam didžiausios sėkmės, o mes rūpinsimės, kad Jūs egzaminus laikytumėte saugioje aplinkoje.
        Gyvenimas ne kartą įrodė, kad bet kada gali įvykti netikėčiausi dalykai, susijaukti planai, gal net svajonės. Tačiau nelengvu metu turime elgtis taip, kad mūsų veiksmai negriautų, o statytų ateities kelią.
       Todėl visiems jaunuoliams linkiu nebijoti rinktis, ieškoti, priimti iššūkius. Kiekvienas jų suteikia naujas galimybes, kurios tik sustiprina, išmoko.
        Dėkoju mokinių tėvams ir mokytojams, kurie ugdė, rūpinosi dabar jau užaugusiais vaikais. Ačiū už sudėtingą, bet prasmingą darbą. Jūs atskleidžiate jauno žmogaus gebėjimus, juos iškeliate, išleidžiate pasiruošusią asmenybę į atvirą pasaulį.
       Paskutinio skambučio šventė šiemet nebus tokia, kokia būdavo įprastai. Abiturientai, Jūs verti to džiaugsmo, šventės nuotaikos. Tačiau šiandien turime rūpintis ir vieni kitų sveikata. Būkime sveiki, saugokime save ir savo artimuosius, draugus.
        Ir prisiminkime, šventė tikra tada, kai ji džiugina mūsų širdis. Neleiskime jai liūdėti, ji verta Jūsų laimės, o jos gyvenime turėsite dar tiek daug.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras dr. Algirdas Monkevičius