Birštono gimnazijos XV-ai abiturientų laidai nuskambėjo paskutinis skambutis

XV-ai jubiliejinei Birštono gimnazijos abiturientų laidai gegužės 21 d. nuskambėjo paskutinis skambutis. Stengėmės išlaikyti bent dalį tradicijų, nors karantino sąlygos gerokai trukdė: dėl apribojimų abiturientų negalėjo pasitikti visi mokiniai ir mokytojai, nevyko iškilminga pamoka aktų salėje, pirmokai nevedė savo pamokėlės.

Ryte išlydėjome abiturientus į Birštono šv. Antano Paduviečio bažnyčią, kur jie tradiciškai gavo palaiminimą ir sugrįžo į gimnaziją.  XV-os laidos nepasitiko pirmokai, skambindami mokykliniu varpeliu, tačiau juos pasveikinome gimnazijos direktorius A. Urbanavičius ir aš, šio straipsnio autorė. Man teko garbė pakviesti mokinius paskutinei pamokai, kurią vedė klasių auklėtojos Ilona Rukaitė ir Daiva Jonykaitė-Snapaitienė. Net neabejoju, kad per tiek metų susikaupė daugybė įspūdžių, neišsakytų minčių. Norisi tikėti, kad liko tik gražiausios, prasmingiausios. Šiandien vertėjo jas išsakyti. Abi auklėtojos paskutinės pamokos metu su abiturientais pasidalino Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės, Birštono gimnazijos mokinių parlamento, trečiokų gimnazistų ir pirmokėlių video sveikinimais. Kabinetus šventei papuošė II-okai gimnazistai.

Tikimės, kad tie dvylika mokyklinių metų nepraėjo veltui, kad XV-oji laida iš jų pasiims daugybę puikių akimirkų, patirčių, išgyvenimų, kad išsineš tinkamą  žinių bagažą, kuris jiems leis eiti pasirinktu keliu. Didžiausias išbandymas – teisingai pasirinkti, tačiau ir suklydus visi turime galimybę pradėti iš naujo. Svarbu nepristigti drąsos ir ryžto. To jiems ir linkėjome.

Asta Ferevičienė
Birštono gimnazijos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Abėcėlės šventės

2021-05-20 Birštono gimnazijos vidiniame kiemelyje vyko pirmokų Abėcėlės šventės. Smagu, kad tiek 1a, tiek 1b klasės į renginį pasikvietė tėvelius. Vaikučiai deklamavo, dainavo, šoko. Jie stengėsi visiems mums parodyti, kiek išmoko per pirmus savo mokslo metus. Tėveliai klausėsi vaikų ir šypsojosi. Net ir klaidelės, jaudulys visus smagiai nuteikė. Juk scenoje – patys brangiausi žmonės, jų vaikai. Mačiau mokytojų Astos Simanaitienės, Vilmutės Žiobienės ir Toliamos Ragienės jaudulį. Jos daug dirbo su mažaisiais, kad vyktų ši graži ir prasminga šventė: ruošė scenarijų, mokė deklamuoti, šokti ir dainuoti. Mokytojos padėjėjai Rimai Šuliauskienei teko rimtas karalienės Abėcėlės vaidmuo. Visus labai smagiai nuteikė geltonoji banga: 1b klasės mokiniai ir jų mokytoja Asta „bangavo” pagal The Roop dainą  „Discoteque“.
       Savo kalboje, kurią sakiau šventės dalyviams, pasidžiaugiau galimybe susitikti gyvai, nesvarbu, kad  lauke, laikantis saugių atstumų, svarbiausia, kad galime jausti  aplinką, matyti emocijas, jausmus, kalbėtis be IT pagalbos. Labai norisi tikėtis, kad rugsėjo pirmoji leis mums visiems sugrįžti į klases be trikdžių, kad antrokai galės džiaugtis savo mokykliniais metais ne prie kompiuterio, bet klasėje su draugais ir mokytoja. Už tai, kad išgyvenome tokius nelengvus metus ir vaikai mokėsi, už gražią bendrystę dėkojome vieni kitiems.

Asta Ferevičienė
Birštono gimnazijos