Jaunimo projektas ,,Plastic Pirates – Go Europe”

Birštono gimnazijos mokiniai įsitraukė į europinės platformos „CitizenScience” organizuotą projektą ,,Plastic Pirates – Go Europe!” Šis projektas yra remiamas Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizon Europe“ (Europos horizontas). Tai projektas, kurio metu klasės ir jaunimo grupės renka plastiko mėginius iš upelių ir upių ir dokumentuoja jų rezultatus. Tada surinktus duomenis vertina mokslininkai. Taip jaunieji Europos piliečiai reikšmingai prisideda prie Europos upių būklės, taip pat tarša plastiko atliekomis ir galimų jos šaltinių  mokslinių tyrimų. Projekto tikslas – stiprinti mokslinį bendradarbiavimą Europoje, skatinti piliečių įsitraukimą į mokslę veiklą ir visuomenės dalyvavimą Europos mokslinių tyrimų erdvėje, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą ir mažinti poveikį aplinkai.

Spalio 18 dieną Ia ir Ib klasių mokiniai,  lydimi chemijos, matematikos, geografijos ir biologijos mokytojų, vyko į Prienus. Mokiniai vykdė projekto ,,Plastic Pirates- Go Europe!” veiklas, kurių metu, pasiskirstę  grupėmis, tyrė šiukšles prie Nemuno, ėmė plastiko mėginius iš pačios upės, atliko skaičiavimus. Surinktus duomenis vėliau vertins mokslininkai. Taip mokiniai prisideda prie Nemuno būklės bei mikroplastikų, patenkančių į Baltijos jūrą, tyrimo.

Elzė Bisikirskaitė
Vida Berteškienė