Konkursas „Gerųjų žodžių kryptimi“

      2020-02-14 Birštono gimnazijoje vyko Birštono savivaldybės 5-8 ir I-IV kl. meninio skaitymo konkursas „Gerųjų žodžių kryptimi“ (Just. Marcinkevičius)

     Konkurse dalyvavo 13 mokinių. 5-8 klasių mokinių tarpe I vietos laimėtoja – Ieva Šilanskaitė, 7a kl. mokinė. II vietą užėmė Agnė Baliūnaitė, 8b klasės mokinė. III-oji vieta teko Jorei Kandrotaitei, 5b klasės mokinei. Laureates konkursui ruošė lietuvių kalbos mokytojos Iveta .Montvydienė ir Regina Aleksandravičienė.
      I-IV klasių mokinių tarpe nugalėtoju tapo Martynas Butkus, IIb klasės mokinys. Jį ruošė lietuvių kalbos mokytoja Daina Vyšniauskienė.
Dvi mokinės: Vytė Vaitkevičiūtė, 6b klasės mokinė, ir Greta Žiūkaitė, 6a klasės mokinė, apdovanotos paskatinimo prizais. Mergaites ruošė lietuvių kalbos mokytojos Vilma Skiauterienė ir Iveta Montvydienė.
      Laureatus prizais apdovanojo Birštono savivaldybės švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Žiūraitienė bei vyriausioji specialistė Vida Gadliauskienė.
Dėkojame visiems dalyviams, juos ruošusioms mokytojoms, sveikiname nugalėtojus. I-ųjų vietų laimėtojams linkime sėkmės regioniniame  etape.
 
                                                          Vertinimo komisijos pirmininkė, Birštono gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Ferevičienė.

 

 Ar garini, ar rūkai – vis tiek save žudai

       

      2020 m. vasario 14 d. Birštono gimnazijoje lektoriai Simonas ir Gerda (VšĮ „Socialiniai partneriai“) skaitė paskaitą „Ar garini, ar rūkai – vis tiek save žudai“ Birštono gimnazijos 5-Ig kl. mokiniams. Dalyvavo daugiau nei 100 12-16 m. moksleivių ir dalis mokytojų.

        Renginio metu buvo pateikti mokslu grįstos informacijos apie elektroninių cigarečių žalą vaikų sveikatai, vaikai buvo skatinami realiai vertinti šių prietaisų keliamas grėsmes ir vengti šio žalingo įpročio. Paskaitos metu buvo paneigti mitai, kad elektroninės cigaretės nekelia pavojaus sveikatai, nesukelia priklausomybės, nepavojingos aplinkiniams, kad garinti yra nekenksminga ir tai gali daryti visi ir pan. Mokiniai ir lektoriai kartu nagrinėjo informaciją bei diskutavo.

        Visa informacija buvo pateikta mokiniams suprantama, patrauklia forma, buvo naudojamos interaktyvios priemonės – virtualios realybės akiniai, per kuriuos buvo galima pamatyti, kaip elektroninės cigaretės veikia jų organizmą, buvo galima išbandyti įvairias programėles  planšetiniuose kompiuteriuose.

       Tikimės, jog paskaita buvo naudinga, mokiniai mokėsi naudodami jiems įdomias, interaktyvias priemones, informacija buvo aktuali, nes elektroninių cigarečių naudojimas yra populiarėjantis įprotis tarp vis jaunesnio amžiaus vaikų. Labai tikimės, kad mokiniai prisimins ir pasinaudos gauta informacija.

Visuomenės sveikatos specialistė    Ingrida Mieliauskaitė


 

Istorijos pamoka Birštono krašto muziejuje

       2020m. vasario 11d. IIb klasės mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Daivos Jonykaitės – Snapaitienės, dalyvavo lauko parodos, prie Birštono muziejaus, atidaryme. Paroda „Nepriklausomybės kovos Dzūkijoje 1919 – 1923m.“ leido tarsi iš šalies pažvelgti į daugybę aukų nusinešusias kovas, svarbiausius jų įvykius Dzūkijoje, pažinti kovose dalyvavusias asmenybes, suvokti Lietuvos savanorių svarbą. Geriausiai užduotis atlikę mokiniai gavo atminimo dovanėles.


Pamoka savivaldybėje

       Šią savaitę Ia ir Ib klasėms geografijos pamoka savivaldos tema vyko Birštono savivaldybėje, ją vedė vicemeras Vytas Kederys. Jis mokiniams priminė svarbiausius statistikos duomenis, plačiau supažindino su savivaldybės tarybos darbo pobūdžiu, pristatė svarbiausius šiuo metu sprendžiamus klausimus, ragino mokinius būti aktyvesnius, pilietiškus.
 
Geografijos mokytoja Daiva Dabrišienė


Sveikiname

     Sveikiname Dovilę Rasimaitę, IV klasės mokinę, vieną iš respublikinio skaitmeninio konkurso „Įjunk Kalėdas!“ pirmojo etapo nugalėtojų. Dovilės IT mokytoja A.Ferevičienė. Dėkojame mokytojai už paskatinimą dalyvauti konkurse.
   Taip pat sveikiname Agnę Baliūnaitę (8b), Kamilę Kandrotaitę (6a), Kajų Navicką (6a), pirmojo etapo nugalėtojus už vaizdo filmą. Jiems padėjo Birštono viešosios bibliotekos darbuotojai. Dėkojame jiems.