„Atrask save kūryboje Kalėdų žingsniams aidint 2020“

       Artėja gražiausia metų šventė. Labai norisi sukurti jaukią aplinką, padovanoti sau ir aplinkiniams kuo daugiau džiugių akimirkų. Kartais net nesusimąstome, kokie esme svarbūs ir reikalingi vieni kitiems. Jokios pasaulio dovanos, jokie turtai, valdžia ar galia niekada neatstos artimųjų, draugų šypsenos, šilto apkabinimo, bendravimo.

      Sakoma, kad kurdamas žmogus būna pats laimingiausias, išlaisvina savo dvasią. Jau 16-tą kartą Birštono gimnazijoje vykdome projektą „Atrask save kūryboje Kalėdų žingsniams aidint“. Projektas skirtas tiek mokiniams, tiek jų tėveliams, tiek mokytojams. Įsitraukdami į projektą, mokiniai gali geriau pažinti save, atrasti savo naujus gebėjimus, sau patinkančias veiklos sritis. Veiklos kryptys kasmet būdavo įvairios: sportinės, meninės, organizacinės ir pan. Aišku, projektą koreguodavo naujos pasiūlytos idėjos, praėjusių metų patirtys, galimybės, tačiau šiais metais pandemijos įneštos korekcijos tiesiog drastiškai pakeitė viską – praktiškai persikėlėme į virtualią erdvę.

      Gal kiek labiau pasisekė 1-4 klasių mokiniams, kurie dar turėjo galimybę papuošti savo klases, sudėlioti dovanėles draugams po eglute, tačiau jų susitikimas su kalėdinės pasakos herojais ir Kalėdų Seneliu jau buvo virtualus. Gerai bent tai, kad dovanėlės pasiekė vaikus. Matyt, nykštukai, laikydamiesi visų saugos reikalavimų, aplankė klases ir paliko dovanas vaikučiams, kurie taip stengėsi sukurti nuostabią šventinę nuotaiką sau ir draugams. Jei kas nors lankėsi mokykloje arba ėjo pro šalį, tikrai galėjo ir vis dar gali pasižiūrėti į nuostabius karpinius ant langų: eglučių šakos, žibintai, elniai ir kt. Šaunuoliai pradinukai, jų mokytojos ir tėveliai, kurie taip pat prisidėjo savo darbais, kad klasės būtų nuostabios.

      Gimnazijos erdvėse atsirado mokinių ir technologijų mokytojų pagaminti nykštukai, kurie taip pat įnešė kalėdinio džiaugsmo, nudžiugino ten buvusius vaikus. Atvirutes ruošti ir puošti mokyklą taip pat padėjo dailės mokytoja ir jos meninius būrelius lankantys vaikai.

       5-8 ir I-IV klasių mokiniai nuo lapkričio pradžios jau mokosi nuotoliniu būdu, todėl kalėdinę nuotaiką jie gali kurti tik namuose ir dalintis nuotraukomis. Sugalvojome, kaip vaikai galėtų įsitraukti į projekto veiklas: kurti dekoracijas ir kalėdinius papuošimus, įamžinti juokingiausius kalėdinius megztukus, gaminti kalėdinius valgius ir juos fotografuoti bei siųsti receptus, fiksuoti gražiausias pasiruošimo šv. Kalėdoms akimirkas su šeimos nariais, rašyti šventinius sveikinimus, laiškus. Palikome galimybę ir netikėtumams – galima fiksuoti visai naujas idėjas ir dalintis jomis.

      Graži iniciatyva – sveikinimų vienišiems žmonėms rašymas, atvirukų gaminimas. 1-4 klasių mokiniai piešė, darė aplikacijas ir taip pagamino daug nuostabių darbelių, kuriuos perdavė senelių globos namams. Gaila, patys mokiniai ten vykti šiemet negalėjo, tačiau tikimės, kad darbuotojų perduotas atvirukas praskaidrins globos namų gyventojų nuotaiką, padovanos jiems šypseną. Mokinių pagamintus atvirukus gaus ir mūsų socialiniai partneriai, kurie kasmet taip gražiai įsiliedavo į projekto veiklas, jas remdavo. Esame jiems už tai labai dėkingi ir linkime paties geriausio.

      Projektas vis dar tęsiasi. Mokiniai siunčia nuotraukas, kur įamžina jiems svarbius dalykus. Įdomiausių idėjų autorius atrinks sudaryta komisija. Tų mokinių laukia Kalėdų Senelio dovanos, tačiau tai nėra svarbiausia, daug svarbiau, kad galime bent kažkaip nudžiuginti vieni kitus, nors ir virtualiai prisiliesti prie bendros kalėdinės nuotaikos kūrimo. Pandemija turi ir vieną gerąją pusę – ji visus privertė suvokti, kad svarbios ne dovanos, ne amžinas skubėjimas, nesibaigiantys darbai, svarbiausi tie, kuriuos šiandien taip trokštame apkabinti ir su kuriais norime būti. Branginkime vieni kitus, saugokime, būkime kartu virtualiai. Juk pandemija baigsis, ir vėl galėsime džiaugtis šiltu bendravimu.

Jaukių artėjančių švenčių visiems!

Keletas projekto darbų.

Projekto koordinatorė A. Ferevičienė