Balandžio 27 d. mūsų gimnazijoje lankėsi ir savo pirmąją autorinę knygą „Mokytojas“ 10- 11 klasių mokiniams ir mokytojams pristatė lietuvių kalbos mokytojas Karolis Klimas.

Autorius papasakojo, kaip po dvejų metų intensyvaus darbo gimnazijoje kilo idėja parašyti knygą, su kokiais džiaugsmais ir iššūkiais susidūrė dirbdamas lietuvių kalbos mokytoju. Tai labai aiškiai parodo knygos viršelis- geltono simsoniško tipo veidas didelėmis smalsiomis akimis, už jo žalioje rojaus pievoje Pažinimo medis ir nuogas žmogus ( Adomas?), raškantis obuolį- skinantis pažinimo, kultūros vaisius, kad nebūtų laukinis, nuogas. Ir knygos paantraštė: Kaip aš išmokiau juos skaityti knygas, mąstyti ir maištauti. Jie- jaunojo mokytojo mokiniai, nemėgę knygų skaitymo, bet išmintingai mokytojo motyvuoti, paskatinti, priversti patyrė skaitymo džiaugsmą ir knygų naudą. Kad galėtų padėti mokiniams orientuotis pasaulinėje geros literatūros jūroje, mokytojas sukūrė Privalomą neprivalomų knygų sąrašą ( įdėtas knygos gale, kad skaitytojai rastų ir pasinaudotų). Taigi, pasak mokytojo, mokiniai ne tik apsišvietė, dvasiškai praturtėjo, bet ir išmoko prasmingai leisti savo laisvalaikį, kritiškai mąstyti, samprotauti, diskutuoti apie vertingas knygas, o svarbiausia- tai padėjo mokiniams puikiai pasirengti ir labai gerai išlaikyti valstybinį lietuvių kalbos egzaminą.

Moralas mūsų gimnazijos mokiniams: skaitykite geras, protingas, įkvepiančias knygas, ugdykite savyje skaitymo- pažinimo džiaugsmą, lavinkite loginį mąstymą ir… mokykitės maištauti, tai yra būkite laisvi priimdami protingus sprendimus.

Užsukę į mokyklos biblioteką rasite Karolio Klimo knygą „Mokytojas“ ir, žinoma, būtinai pasinaudokite knygų sąrašu knygos gale. Dar galite klausti ir bibliotekininkės patarimo ar kreiptis į savo lietuvių kalbos mokytojus.

Su geriausiais linkėjimais visiems skaitytojas ir savo mokiniams-
mokytoja Daina.