Bendravimo ir bendradarbiavimo dovanos

         Esame tik dulkių krūva, kuri po kelių dešimtmečių išnyks – ji įgauna prasmę tik tuomet, kai gyvenimas tampa auka bendram gėriui – ne sau, o kitam, bendrai vizijai, į kurią įsitraukia ir kiti bendraminčiai. Staiga supranti, kad esi ne vienas, nes kiekvienas iš mūsų dalyvauja kurdamas bendrą gėrį, teisingesnį, geresnį pasaulį.
                                                  (Diplomatas Žygimantas Pavilionis)
        2018-05-17 Birštono gimnazijoje vyko respublikinė konferencija „Mokyklos bendruomenės telkimas. Būdai ir formos”.

         Renginyje dalyvavo svečiai iš Alytaus, Lazdijų, Marijampolės, Jiezno, Prienų. Konferencijos metu savo pranešimus skaitė Alytaus Dzūkijos pagrindinės  mokyklos  pradinių klasių mokytojos metodininkės Dalia Paleckienė, Nijolė Amšiejienė – „Saugesnis internetas – saugesnė bendruomenė“,  Birštono gimnazijos   direktoriaus pavaduotoja ugdymui   Asta Ferevičienė – „Netradicinės edukacinės erdvės bei metodai telkiant mokyklos bendruomenę”, Lazdijų mokyklos- darželio „Vyturėlis” pradinių klasių mokytoja metodininkė Aušra Tamkevičienė – „Efektyviausios bendradarbiavimo su tėvais formos Lazdijų mokykloje-darželyje „Vyturėlis“”, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Jūratė Skindzerienė – „Robotika – būdas telkti mokyklos bendruomenę“,Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos direktorė  Vilija Sušinskienė – „Besimokančios bendruomenės modelio kūrimas Alytaus miesto švietimo įstaigose mokinių mokėjimo mokytis kompetencijų ugdymui“, Marijampolės Sūduvos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė  Jūratė Vosylienė – „Bendradarbiavimo dovanos“.

         Antroje konferencijos dalyje visi dalyviai žiūrėjo  Birštono gimnazijos komandos spektaklį A.Ferevičienės „Privalome tikėti”. Šis spektaklis – netradicinės bendruomenės telkimo formos pristatymas. Ne veltui sena kinų patarlė sako:
          „ Papasakok man – ir aš pamiršiu; parodyk man – ir aš prisiminsiu; įtrauk mane – ir aš suprasiu.”
         Po spektaklio užvirė karštos diskusijos, aptarinėjimai. Džiaugėmės žiūrovų reakcija, jų atsiliepimais.
           Visi konferencijos dalyviai gavo Birštono gimnazijos dailės mokytojos Laimos Kučiauskienės, technologijos mokytojo A.Guobio, pradinių klasių mokytojos J.Aukščiūnienės ir jų mokinių rankomis pagamintus suvenyrus. Turėjo galimybę aptarti, ką išgirdo, pasidalinti įspūdžiais prie kavos puodelio.
           Džiaugėmės gražiu, turiningu ir labai šiltu bendravimu ir tarėmės dėl naujų susitikimų. Po renginio dar ilgai norėjosi šypsotis. Jautėmės gavę pačią nuostabiausią dovaną – galimybę būti kartu, dalintis ir džiaugtis. Dėkojame visiems už puikiai ir turiningai kartu praleistą laiką.
Asta Ferevičienė
Birštono gimnazijos 
direktoriaus pavaduotoja ugdymui