Birštono gimnazijos 1-4 klasių mokinių vasaros stovyklos „Ilsiuosi, tyrinėju, atrandu” stovyklos dienoraštis

Stovyklos 1-oji diena

Birželio 13 d. vyko Birštono gimnazijos 1-4 klasių mokinių vasaros stovyklos „Ilsiuosi, tyrinėju, atrandu” atidarymas. 17 mokinių penkias dienas galėjo  dalyvauti įvairiose patyriminėse veiklose. Su stovyklos veiklomis stovyklautojus supažindino ir jiems įteikė stovyklautojų dovanas direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Ferevičienė. Pirmosios dienos metu mokiniai daug sužinojo apie vabalus. Jiems rodė filmuotą medžiagą ir apie vabalų gyvenimą pasakojo technologijų mokytojas A. Guobys. Paskui vaikai kartu su mokytoju pagamino namelį vabalams, jį ištapė ir pastatė mokyklos teritorijoje. Galės lankyti ir stebėti, kaip sekasi naujakuriams. Su vaikais dirbo ir mokytoja G. Marčiulaitienė, kuri rūpinosi, kad visos veiklos vyktų tvarkingai.

Stovyklos 2-oji diena

Birželio 14 d. 17 vasaros stovyklos vaikų apsilankė chemijos kabinete, kur dalyvavo pamokėlėje „Chemijos stebuklai”. Mokytoja V. Berteškienė supažindino vaikus su indikatoriais, kurie padeda atpažinti rūgštinius, šarminius, neutralius tirpalus. Vaikai atliko bandymus mėgintuvėliuose. Paskui visi vyko į Prienų krašto muziejų, kur edukacijos ” Lino kelias iki staklių” metu vaikai sužinojo apie linus, ir su jais susijusius darbus. Kiekvienas galėjo kulti, minti, šukuoti linus. Pamatė, kaip turi atrodyti iššukuota linų sruogelė. Sužinojo, kam linai naudojami. Susipažino, kaip verpiama verpimo rateliu. Teko išbandyti ir medinį lygintuvą lininiam audiniui lyginti. Iš muziejaus visi išvyko į Prienų gaisrinę, kur vaikams buvo primintos saugaus elgesio gaisro metu taisyklės, elgesio prie vandens taisyklės. Stovyklautojai sužinojo, kaip tapti gaisrininku. Pamatė naujausias gaisrinės mašinas, jų įrenginius. Vaikai džiaugėsi galimybe pasėdėti gaisrinės mašinoje, su sirena išvažiuoti iš garažo. Labai dėkojame edukatoriams už puikias patirtis. Su mokiniais keliavo ir jais rūpinosi mokytojos J. Aukščiūnienė ir A. Grinienė.

Stovyklos 3-oji diena

Birželio 15 d. Birštono gimnazijos 1-4 klasių mokinių vasaros stovyklos „Ilsiuosi, tyrinėju, atrandu” stovyklautojai apsilankė Kaune ,,Edulande”. Mokiniai dalyvavo edukacijoje ,,Vanduo ir ugnis”, praplėtė savo žinias apie vandenį ir ugnį, susipažino su graikų mitais ir legendomis apipintomis istorijomis, žaidė smagius edukacinius žaidimus. Vaikai atliko eksperimentus „Lietus stiklinėje”, „Gesintuvas”. Stebėjo rankose laikomą liepsną. Visiems buvo įdomu, smagu ir linksma. Stovyklautojus lydėjo mokytojos V. Žiobienė ir V. Augustavičienė.

Stovyklos 4-oji diena

Birželio 16-ąją, ketvirtąją vasaros stovyklos dieną, vykome į Alytų. Pirmiausia apsilankėme TikoTiks atliekų rūšiavimo centre. Ten susipažinome su atliekų rūšiavimo svarba, mokėmės rūšiuoti praktiškai. Vaikams ši veikla labai patiko. Vėliau svečiavomės Alytaus kraštotyros muziejuje. Ten dalyvavome edukacijoje „ Susikurkime dzūkišką sodybą“. Vaikai susipažino su senovės dzūkų gyvenimu, dalyvavo interaktyviose veiklose ir statė dzūkišką sodybą iš medinių detalių. Visi grįžo kupini įspūdžių! Mokinius lydėjo mokytojos A. Simanaitienė ir V. Urbanavičienė.

Stovyklos 5-oji diena

Paskutinę stovyklos „Ilsiuosi, tyrinėju, atrandu” dieną, stovyklautojai smagiai leido laiką Marijampolės vaikų ir jaunimo laisvalaikio erdvėje – „Multicentre”. Čia mažieji smalsuoliai gilino žinias apie mūsų planetą Žemę, konstravo krokodilą, smagiai šoko su „Just dance”. Paskui dienos pramogos tęsėsi Trakėnų kaime esančiame Mini Zoo. Čia vaikai pamatė daug egzotinių gyvūnų, daugumą jų galėjo pamaitinti ir net paglostyti. Buvo smagi, turininga, kupina teigiamų įspūdžių diena. Vaikus lydėjo mokytojos V. Vasiljevė ir R. Malinauskienė.

Asta Ferevičienė
Birštono gimnazijos