Birštono gimnazijos bendruomenė dalyvavo iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“

   

     Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras antrą kartą organizavo iniciatyvą „Aktyviai, draugiškai, sveikai“.

    Birštono gimnazijos bendruomenė 2020 m. rugsėjo – lapkričio mėn. dalyvavo antrą kartą organizuojamoje iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“.

    Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ – tai savanoriškas Lietuvos mokyklų bendruomenių renginys, kurio tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą. Šią iniciatyvą buvo siūloma vykdyti 2020 m. rugsėjo–spalio mėnesiais, skiriant laiko sveikatinimo temoms. Birštono gimnazijos mokiniai šiais metais rugsėjo – spalio mėnesiais dirbo šiomis sveikatos temomis: judėjimo galia, būk saugus kelyje, žalingų įpročių prevencija, vaisių ir daržovių nauda sveikatai, asmens ir burnos higienos svarba, klimatas ir sveikata, padėk sau ir draugui, tylos galia. Gimnazijoje buvo organizuojami ir tradiciniai renginiai, vykdomi projektai kitaip: Europos judumo savaitė, sporto ir sveikatingumo dienos, projektas Judėk ir auk sveikas, projektas „Mokyklos eina“ ir kt.

    Siekiant sėkmingai įgyvendinti iniciatyvą buvo pakoreguotos jos organizavimo rekomendacijos. Šiai metais iniciatyvos organizavimą apsunkino tai, kad renginiai turėjo būti organizuojami vadovaujantis ekstremaliosios situacijos vadovo sprendimais, tačiau mokiniams ir gimnazijos darbuotojams pavyko prisitaikyti prie naujų iššūkių ir toliau sėkmingai mokytis.

     Iš viso iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ dalyvavo 86 ugdymo įstaigos iš 26 savivaldybių (iš jų 56 ikimokyklinio ugdymo įstaigos, 1 profesinio rengimo centras ir 29 bendrojo lavinimo įstaigos).

     Iniciatyvos organizatoriai pagal ugdymo įstaigų bendruomenių pateiktus renginio aprašymus atrinko 10 iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ nugalėtojų:

  1. Birštono gimnazija;
  2. Jonavos pradinė mokykla;
  3. Klaipėdos lopšelis-darželis „Bangelė“;
  4. Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyrius;
  5. Panevėžio lopšelis-darželis „Kastytis“;
  6. Šiaulių „Juventos“ progimnazija;
  7. Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla;
  8. Telšių lopšelis-darželis „Berželis“
  9. Vilkaviškio Pilviškių „Santakos“ gimnazija;
  10. Vilniaus Taikos progimnazija.

Visuomenės sveikatos specialistė  Ingrida Mieliauskaitė