Birštono gimnazijos mokinių viešnagė Dzūkijoje

         2018-05-12  trylika Birštono gimnazijos mokinių, iš kurių 7 mokosi 6a klasėje, viena mokinė – 7a klasėje ir 5 – Ib klasėje, vyko į Varėnos raj. Vaitakarčmio kaimą. Šiame kaime gyveno poetas  M. Vainilaitis. Jo sodyboje vyko 6-asis moksleivių meninės kūrybos festivalis „Susitikimas Ežio dvare”. Mūsų šeštokai rašė ir piešė šiam festivaliui lietuvių mitologines būtybes. Du iš jų – J.Dargis ir E.Vyšniauskas – pateko į geriausių ketvertuką. Tai – labai gražus laimėjimas, nes konkursui buvo pateikti net 64 mokinių darbai.  Mokinius ruošė lietuvių kalbos mokytoja D.Vyšniauskienė. 
          Kūrėjų pasiklausyti ir dalintis savo mintimis atvyko rašytoja E.Kurklietytė, dailininkė S.Vainilaitienė, rašytojas J.Žilinskas, literatūrologas K. Urba  ir kt. Renginio metu rašytojui J.Žilinskui už knygą „Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas” buvo įteikta M.Vainilaičio premija. Apdovanoti ir mokiniai, kurių darbus specialiai sudaryta komisija įvertino geriausiai. Už gražiausiu pripažintą piešinį apdovanojimą įteikė pati poeto žmona S.Vainilaitienė. Ji mus supažindino su visa Ežio dvaro atsiradimo istorija. 
         Renginyje pasirodė ir jį vedė vaikų kolektyvai. Mūsų komanda atvežė į Vaitakarčmį  inscenizuotą šio straipsnio autorės kūrinį  mitologijos tema „Motinos galia”. Tai pasakojimas apie  stiprią ir pasiaukojančią motinišką meilę. Ji gali įveikti net klastingas laumes ir išgelbėti savo sūnų. Laumes vaidino Ib klasės mokinės: V.Giraitytė, R.Liepaitė ir G.Meškauskaitė. Motinos vaidmuo teko tos pačios klasės mokinei P.Gudauskaitei. Sūnų  Naglį vaidino G.Šeškevičius (Ib kl.). Vaikus, paklydusius vakaro rūkuose, įkūnijo 6a klasės mokiniai: E.Vyšniauskas, J.Dargis, E.Treigytė, G.Masiliauskaitė, K.Burkevičiūtė, U.Lakavičiūtė ir F. Kuliešaitė bei 7a klasės mokinė K.Lodaitė. 
          Be galo džiaugiuosi parodytu Birštono gimnazijos mokinių spektakliu, nes jis mums padėjo susidraugauti, suvienijo. Be to, mes turėjome puikią galimybę keliauti, parodyti save ir pamatyti kitus. Skleidėme žinią  apie savo mokyklą, jos bendruomenę ir sulaukėme daugybės puikių, šiltų atsiliepimų. Tikiuosi, tai tik paskatins susibūrusius mokinius tolesnei kūrybai, o gal uždegs dar vieną kitą abejojantį prisijungti prie mūsų.  Be to, džiugina ir tai, kad visi šios grupės nariai atėjo vaidinti patys ir, jų prašoma, parašiau ir režisavau „Motinos galią”.  Puiku, kad mes galime įkvėpti savo mokinius kūrybai, konstruktyviai veiklai, o šie, savo ruožtu, įkvepia mus .
 
 Birštono gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui A.Ferevičienė