Birštono gimnazistai dalyvavo respublikiniame aplinkosauginio švietimo konkurse „Kita forma“

      “Kita forma” – aplinkosauginis konkursas, kurio metu gabūs ir kūrybingi žmonės iš antrinių žaliavų kuria meno kūrinius ar buityje pritaikomus daiktus. Šias metais konkursui buvo pateikta trys šimtai mokinių darbų, į parodą M. Mažvydo bibliotekoje atrinkta šimtas. Labai džiaugiamės, kad visi mūsų mokinių konkursui pateikti darbai praėjo atranką ir buvo eksponuojami parodoje.

        Evaldas Kašiuba, Austėja Žėkaitė, Emilija Treigytė, Greta Krušinskaitė bei grupė penktokų, kūrybai naudodami netikėtas medžiagas, suteikė progą atgimti seniems daiktams. Šie mokiniai buvo pakviesti dalyvauti parodos „Kita forma“ uždaryme ir šeštadienį vykusiose edukacinėse kūrybinėse dirbtuvėse. Kartu su mokytoja Veda Martinaitiene iš marškinėlių gamino siūlus, nėrė puodkėles ir indus, iš antrinių žaliavų darė žaisliukus eglutei ir Advento kalendoriui, stebėjo, kaip iš skardinių gaminami muzikos instrumentai, žavėjosi didingomis respublikinės bibliotekos erdvėmis, grožėjosi kitų mokyklų moksleivių sukurtais darbais.

       Jau trečius metus dalyvaudami  konkurse „Kita forma“ mūsų gimnazijos moksleiviai mokosi keisti gyvenimo būdą, mažinti vartojimą, priimti draugiškus gamtai sprendimus. Technologijų pamokų metu ieško naujų formų ir idėjų, kaip iš antrinių žaliavų sukurti naujus naudingus ir estetiškus daiktus, kurie dar gali būti ne kartą panaudojami bei atstoti naujus pirkinius.