Būk saugus kelyje ir gatvėje

     Atšilus orams vaikai dažnai laisvalaikį leidžia lauke. Labai svarbus tinkamas ir elgesys gatvėje, kur galimi įvairūs pavojai.

     2018 m. balandžio 11 d. Birštono gimnazijos 1 ir 3 kl. klasių mokiniai dalyvavo nuotraukų konkurse ir akcijoje „Būk saugus kelyje ir gatvėje“. Konkursą organizavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė – tyrėja M. Mardosienė.

Su mokiniais kalbėjomės, apie saugaus eismo taisykles, ženklų reikšmes gatvėje. Taip pat prisiminėme kaip taisyklingai eiti per kelią užmiestyje, kai šviesoforo nėra, kai nėra pėsčiųjų perėjos, sankryžos ir pan. Praktiškai aiškinomės, kaip reikia atsistoti prie kelkraščio, kaip apsidairyti, įsiklausyti ir, žinoma, pereiti gatvę. Su vaikais vaizdavome situacijas, kaip reikia taisyklingai eiti per gatvę ir kaip pereiti negalima. Užsiėmimus fiksavome ir nuotraukas siuntėme į nuotraukų konkursą. Vaikai gavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato padėką, Lietuvos policijos spalvinimo knygelių bei spalvinimo pieštukų.  
      Po užsiėmimų aptarėme, kodėl žmonės elgiasi nesaugiai, kas lemia nelaimes kelyje ir kodėl geriau elgtis atsakingai. Nusprendėme, nors ir linksma buvo kelyje lakstyti ir vaizduoti kaip negalima elgtis, tačiau  svarbiausia yra sveikata.
 
Parengė sveikatos priežiūros specialistė
Ingrida Mieliauskaitė