Burnos higienos pamokos Birštono gimnazijoje

      Dantų ėduonies ligos vadinamos elgsenos ligomis. Tokios ligos yra netinkamos žmogaus elgsenos pasekmė. Dantų ėduonį sukelia apnašos ir jose esantys mikroorganizmai. Todėl svarbiausia jas pašalinti. Dantis valant šepetėliu ir pasta, naudojant dantų siūlą burnoje sumažėja mikroorganizmų, pašalinami maisto likučiai ir apnašos.

      2019 m. kovo 12 d. Birštono gimnazijoje dar kartą viešėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto burnos higienos 4 kurso studentai Laura Levutaitė, Dominykas Jieznys. Su universiteto studentais bendradarbiaujame ne kartą, todėl jie atvyko vykdyti tęstinio švietimo, žinių užtvirtinimo. Studentai vedė pamokas 3 ir 6 kl. mokiniams. Jaunesni mokiniai darė užduotis besiklausydami dainos apie vantų valymą. Studentai papasakojo ir pademonstravo, kaip reikia valytis dantis, kokiu šepetėliu tai daryti, kaip naudotis dantų siūlu, ar reikalingas dantų skalavimo skystis, kas yra vieno danties šepetėlis ir t.t. Studentai parodė ne tik dantų valymo šepetėliu metodus, taip pat valymo dantų siūlu. Mokiniai galėjo pamatyti ir paliesti įvairius dantų šepetėlius, tarpdančių šepetėlius. Mokiniams buvo parodytas filmukas „Kaip taisyklingai prižiūrėti dantukus? Ką pasakė Kakė Makė?“, kurį jie aptarė. Buvo kalbama apie tinkama ir žalingą mitybą ir kaip mityba lemia dantų sveikatą, burnos higieną. Taip pat su vyresniais mokiniais diskutavome apie dantų balinimą, protezuojamus dantis, burnos higienistų darbą, apsilankymų pas juos svarbą, dažnį, o su jaunesniais dirbome naudodami pratybas apie burnos higieną.

      Bendradarbiavimas su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentais buvo labai naudingas, mokiniai džiaugėsi, aktyviai dalyvavo – klausinėjo, diskutavo ir atlikinėjo užduotis pamokų metu.

Sveikatos specialistė Ingrida Mieliauskaitė