Dėmesio

Mieli tėveliai,
     Dalinamės informacija dėl šiuo metu aktualios problemos – koronaviruso.

      Inkubacinis laikotarpis (laikotarpis nuo užsikrėtimo iki simptomų atsiradimo) yra nuo 2 iki 12 dienų. Simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai, raumenų skausmai ir nuovargis.

     Užsikrečiama – žmogus žmogui – oro lašeliniu būdu ir per užterštus paviršius (kosint, kalbant, čiaudint) bei – gyvūnas žmogui – turint kontaktą su laukinių gyvūnų mėsa, kiaušiniais, ir nedėvint asmeninių apsaugos priemonių.

     Šeimų, kurios neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), po kelionės 14 d. prašome likti namuose ir stebėti savo sveikatą bei BŪTINAI INFORMUOKITE Birštono gimnazijos administraciją ir visuomenės sveikatos specialistę apie savo vaiką(-us), kad būtų pateisintos pamokos ir organizuojamas nuotolinis ugdymas(-is).

     Naujausią informaciją apie koronavirusą ir prevencines priemones galite sekti Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/prevenciniai-veiksmai-del-naujojo-koronaviruso-informacija-nuolat-papildoma

Žinios yra geriausia apsauga.
Likite sveiki!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Ingrida Mieliauskaitė