Democracy; a journey from ancient past to present”- Birštono gimnazijos koordinuojamas Erasmus+2019-1-LT01-KA229-060456 projektas baigė savo kelionę

Gegužės 8-14 d. dalyvavome paskutinio mobilumo veiklose Turkijoje, mūsų partnerės iš Manisa Ticaret Borsası Anatolian mokykloje.
        Visas projektas, nepaisant patirtų sunkumų ir išbandymų, buvo labai vertingas jaunimui-kartai, kuri kurs ir, neabejoju, plėtos demokratiją Europoje ir prisidės prie stabilumo pasaulyje. Mobilumo veiklos dar labiau pabrėžė būtinumą pažinti kultūras, istoriją, o ją pažinus stiprinti tarpusavio supratimą.
         Manisoje moksleiviai susipažino su mokykla ir miestu, dalyvavome mokyklos steigėjų priėmime Pramonės ir prekybos rūmuose, kur pristatėme šį projektą. Partneriai iš Romos, Viljarealio, Karditsos, Birštono ir Manisos parengė studiją-apibendrinimą apie savo šalies kelią į demokratinę valstybę, sunkumus ir tolimesnius siekius. Kita veikla buvo apie tradicinius žaidimus ir sportą. Komandos pademonstravo savo IT ir kūrybinius gebėjimus rengdami šiuos pristatymus.
        Veiklos nebūtų buvę tokios vertingos, jei nebūtume prisilietę prie įspūdingos Anatolijos regiono istorijos. Sardis, Pamukalė, Češmė, Alakatis, Sigičakas, Efesas, Kušadasis, Kirinzė-tai vietos kurias lankant negali nesižavėti protėvių išmanymu meno, architektūros, politikos ar valstybės valdymo sferose.
           Studijos projekto tema, patirti įspūdžiai tik dar kartą patvirtina, kad demokratija yra svarbi visais amžiais ir visoms visuomenėms. Tikiu, kad užsimezgusios draugystės tik padės stiprinti tarpusavio supratimą tarp skirtingų kultūrų, neleis įsivyrauti prievartai ir ateities kartos mokės branginti ir saugoti demokratines vertybes. Pasodinti alyvmedžiai Turkijos žemėje simbolizuoja šį projekto dalyvių siekį.
Birutė Sinkevičinė
Birštono gimnazijos  Erasmus+ koordinatorė