Dėvėkime senolių rūbą 2018

      2018 m. birželio 4 – 8 dienomis Birštono gimnazijoje vyko 1-4 kl. mokinių vasaros stovykla „Dėvėkime senolių rūbą 2018”. 24 stovyklautojai mokėsi lietuvių liaudies šokių ir žaidimų su Birštono KC choreografijos mokytoja V.Bankauskiene, keliavo po Birštono kraštą su Nemuno regioninio parko darbuotoja R.Milušauskiene, lankėsi Kaune Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, kur susipažino su senąja daraktorių mokykla, knygnešių rizikinga veikla, galėjo net prisimatuoti žandaro uniformą ir pabūti jo kailyje, viešėjo Rumšiškių buities muziejuje, kur apkeliavo visus keturis Lietuvos regionus, pamėgino malti girnomis, šaudyti iš lanko, pūsti ragą ir t.t.
         Aišku, kasdien visi rinkdavosi pusryčiauti Birštono gimnazijos valgykloje, o paskui sportuodavo Birštono sporto centro stadione, kur užsiėmimus vedė Birštono KC treneriai P. ir J. Juozaičiai, arba pušyne, kur sportinę veiklą organizuodavo pradinių klasių mokytojos. Mokiniai keliavo, sportavo, žaidė, šoko ir net piešė. Vadovaujami Birštono gimnazijos mokytojos L.Kučiauskienės, vaikai nutapė daug gražių spalvingų darbų, kuriais džiaugtis galėjo visa mokyklos bendruomenė.
           Kiekvieną dieną veikla baigdavosi gardžiais pietumis​​ ir dienos veiklos aptarimu. Mažieji stovyklautojai džiaugėsi savo kelionėmis, dalijosi naujai įgytomis žiniomis ir nepamirštamais įspūdžiais. Jie dėkojo pradinių klasių mokytojoms R.Malinauskienei, A.Simanaitienei, J.Aukščiūnienei, V.Augustavičienei, M.Chadakauskienei, A.Grinienei, V.Urbanavičienei ir G.Marčiulaitienei už šaunias akimirkas, kurias praleido visi drauge stovyklaudami.