Europos dienos minėjimas

Birštono gimnazijos bendruomenė šventė Europos dieną

2018-05-09 Birštone vėl šventėme Europos Sąjungos gimtadienį. Birštono viešosios bibliotekos atstovai vadovavo šventės projekto ruošimui. Savo idėjas pateikė Birštono gimnazijos, Birštono jaunimo klubo, Birštono KC ir kt. įstaigų atstovai.

9 val. Birštono gimnazijos vyresnieji mokiniai laikė Europos egzaminą, mažesnieji pertraukų metu dalyvavo ES dienos dirbtuvėse, kurias organizavo Birštono gimnazijos istorijos mokytojos A.Lasatienė ir D.Jonykaitė-Snapaitienė. Mokiniai šiose dirbtuvėlėse atliko kūrybiškumo ir žinių reikalaujančias užduotis.

Birštono gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui A.Ferevičienė su savo vadovaujamais mokiniais ruošė šventės scenarijų. Gimnazistės E. Treigytė, P. Gudauskaitė ir K. Lodaitė vedė renginį Birštono savivaldybės aikštėje. Merginos  kalbėjo apie ES įkūrimo istoriją, vertybes, akcentavo, kad  2017 m. gegužės 17 d. Europos Parlamentas ir Taryba priėmė sprendimą 2018 m. paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Europos kultūros paveldo metų šūkis – „Mūsų paveldas: praeitis pasitinka ateitį“. Be to, 2018 m. Lietuva. Latvija, Estija, Lenkija ir Rumunija  švenčia Nepriklausomybės šimtmečius.

Šventės metu visus sveikino vicemeras V.Kederys, bei Airijos ambasadorius Lietuvoje David  Noonan. Jo žmona, ponia Cliodhna Noonan yra pagrindinė   Birštone  ir Vilniuje gegužės 6–13 dienomis vykstančio tarptautinio teatro festivalio  „LABAS“ organizatorė. Festivalio dalyviai muzikuoja, piešia, šoka, kuria patiems mažiausiems. Programoje – menininkai iš Airijos, Graikijos, Latvijos, Vokietijos, Kroatijos, Danijos, Flandrijos, Pietų Afrikos Respublikos. Festivalio metu  rodomi  spektakliai bei veikia  kūrybinės laboratorijos.  Džiaugiamės, kad gegužės 9 d. Birštono gimnazijoje Išmaniųjų medijų laboratoriją pristatė Vokietijos atstovė Claudia Mayer. Šventės metu visus pasveikino ponia Cliodhna Noonan ir kita  festivalio „Labas“ organizatorė Dalia Mikoliūnaitė.

Mokiniams ir svečiams dainavo  Nemajūnų bendruomenės santalkos, puoselėjančios  senas lietuviško lino kelio tradicijas, etnografinis ansamblis.   Birštono gimnazijos mokytojai V.Martinaitienė,  N.Juozaitienė,  G.Marčiulaitienė  ir A.Guobys organizavo „Draugystės juostelių pynimo“  ir  „Bendryste žydinčių pievų“ dirbtuvėles.

Be to, mūsų mažieji skaitė eilėraščius apie šalis, kurios švenčia valstybingumo šimtmečius, į aikštę atsinešė pačių pasigamintas gėles ir paukščius, kuriuos daryti padėjo jų mokytojos. Džiaugiamės, kad šventėje dalyvavo ne tik pradinukai, bet ir gausus būrys gimnazistų bei mokytojų.

Šventės pabaigoje Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė ir vyriausioji bibliotekininkė bei projekto vadovė  Solveiga  Pempienė padėkojo visiems padėjusiems organizuoti ES dienos paminėjimo projekto veiklas. Jos pakvietė šventės dalyvius atvykti į kitus renginius, skirtus \ES dienai paminėti.

Posted by Birštono gimnazija on Wednesday, May 9, 2018