Europos kalbų diena

Rugsėjo 26-ąją Birštono gimnazijoje minėjome Europos kalbų dieną, kurios tikslas – populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti visus mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras. Kalbų mokėjimas atveria duris į pasaulį.

Užsienio kalbų mokytojos dekoravo mokyklos erdves Europos šalių vėliavėlėmis, gimnazijos parlamento nariai pertraukų metu pažindino visus bendruomenės narius su Europos šalių muzika, o 1-o aukšto ekrane galėjome stebėti įdomius faktus apie Europos kalbas. Užsienio kalbų pamokų metu gimnazijos mokiniai buvo supažindinti su Europos kalbų dienos istorija bei dalyvavo linksmose viktorinose. Parlamento mokiniai taip pat organizavo „Klausimėlį“ apie Europos šalis ir už teisingus atsakymus dalino prizus.

Kalbininkas Jonas Jablonskis yra pasakęs: „Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti.“ Kalba yra valstybės pamatas, todėl visi turime rūpintis, kad šis pamatas būtų tvirtas ir gerai prižiūrėtas. Tegyvuoja lietuvių kalba ir mūsų tauta!

Aistė Justinavičiūtė
Gimnazijos mokinių parlamento prezidentė