GLOBE mokymai Tartu

      GLOBE yra tarptautinė gamtos mokslų ir aplinkos stebėjimų programa, kuri sudaro galimybę viso pasaulio mokslininkams, mokytojams ir mokiniams dalyvauti moksliniame duomenų apie Žemės sistemą ir pasaulinę aplinką rinkime ir pateikime pasaulinėms duomenų ir informacijos sistemoms.  Pagrindiniai GLOBE programos rėmėjai ir tarpvalstybinių susitarimų administratoriai yra JAV Valstybinė Aeronautikos bazė ir NASA.

    Rugpjūčio 12-15 dienomis 12 mokytojų grupė iš skirtingų Lietuvos mokyklų buvome pakviesti dalyvauti  GLOBE mokymuose Tartu. Tai tarpdisciplininiai STEM mokymai ir praktinės veiklos, jungiančios atmosferos, biosferos, hidrosferos ir dirvožemio stebėjimus ir tyrimus gyvenamoje aplinkoje, bei duomenų pateikimą pasaulinei duomenų sistemai.

 

     Tyrimai, stebėjimai ir mokslinės veiklos pritaikytos įvairaus amžiaus mokiniams, tai puiki galimybė integruoti tiksliuosius, gamtos ir socialinius mokslus bei technologijas. Mokymų tikslas – ugdyti kiekvieno piliečio sąmoningą ir atsakingą požiūrį į mus supančią aplinką ir jos pokyčius.

     Mokymai vyko žaliojoje miesto oazėje – Tartu Gamtos namuose, kurie džiugino savo apgalvotu išplanavimu, edukacinėmis erdvėmis. Vakarais po mokymų lankėme Tartu Universitetą, Universiteto gamtos istorijos muziejų, botanikos sodą, AHHAA mokslų centrą.

       Tikiuosi,  pavyks sudominti mokinius bei kolegas ir įsijungti į GLOBE programos veiklas, kad Birštono gimnazijos aplinkos stebėjimų ir tyrimų duomenys atsirastų pasauliniame GLOBE žemėlapyje.

V. Berteškienė