Gruodžio mėnesis Birštono gimnazijoje – psichoaktyvių medžiagų prevencija

Įpročiai formuojasi nuo pat ankstyvo amžiaus, kai tik vaikai pradeda kopijuoti įvairų elgesį iš aplinkinių žmonių – šeimos ir giminių, klasės draugų ir pan. Tai svarbu kuriant sveikatos, sveikos gyvensenos modelį, kuriuo vadovautųsi jaunas žmogus toliau augdamas.

Pirmaisiais gyvenimo metais vaikų smegenys yra ypač aktyvios, todėl šis laikotarpis yra labai svarbus siekiant išmokyti vaikus reikalingų socialinių įgūdžių ir suteikti informaciją, kuri vėliau gali juos apsaugoti nuo žalingo elgesio. Žinodama, jog tikslingiausia formuoti sveikus įpročius, o ne keisti žalingus, Birštono gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė gruodžio mėnesį dirbo psichoaktyvių medžiagų prevencijos tema.

Užsiėmimų metu buvo skaitomos knygelės, skirtos kiekvienai 1-4 klasių mokinių amžiaus grupei, aptarti piešinėliai, paaiškinta rūkymo, alkoholio, narkotikų vartojimo žala sveikatai. Mokiniai sprendė situacijas, dirbo su prof. A. Goštauto metodika grįstomis knygelėmis, kurias aptarė, spalvino patikusius puslapius ir įspūdžiais dalijosi su tėvais. Prevenciniai užsiėmimai ypač naudingi, nes vaikai apie rūkymo, alkoholio ir narkotikų žalą sužino dar ankstyvame amžiuje.

Jauniems žmonėms didžiausią įtaką daro pavyzdžiai šeimoje ir draugai, todėl svarbu, jog patys mokiniai bei jiems artimi žmonės suvoktų prevencijos naudą, Mokyklos vaidmuo labai svarbus, nes mokykla gali padėti formuoti socialinius įgūdžius, leidžiančius atsispirti visuomenės spaudimui rūkyti, suteikti žinių apie rūkymo žalą sveikatai.

Posted by Birštono gimnazija on Tuesday, January 9, 2018