Kalėdinė mokinių kūrybos šventė

       Mūsų gimnazijoje jau tapo tradicija gruodžio 21 d., pasitinkant Žiemos saulėgrįžą, sukviesti jaunuosius kūrėjus į kalėdinę mokinių kūrybos popietę. Per šeštą pamoką į šventiškai papuoštą gimnazijos biblioteką susirinko 22 moksleiviai iš 5- IV klasių ir jiems dėstantys lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai I. Montvydienė, V. Kurtovienė, D. Vyšniauskienė ir K. Bunevičius bei pavaduotoja ugdymui Asta Ferevičienė, visada nuoširdžiai palaikanti kuriančiuosius. Visus dalyvius svetingai pasitiko bibliotekos vedėja I. Jonuškienė, kuri tapo ir renginio fotografe.
         Kalėdinę mokinių kūrybos šventę pradėjo mūsų gimnazijos pasididžiavimas- talentingieji gimnazistai Agnė Baliūnaitė, IIIa kl. moksleivė, visus dalyvius sužavėjusi nuotaikingai atlikta kalėdine daina „It‘s beginning to look a lot like Christmas“, ir Jonas Zubavičius, IIIb kl. moksleivis, visiems padovanojęs nuostabią „Meilės dainą“ ir užbūręs saksofono melodija.
          Penktokai Miglė Petkevičiūtė pasidalino “Kalėdiniu džiaugsmu”, o Elvinas Kavaliauskas papasakojo “Stebuklą apie senį besmegenį”.
           Šeštokė Vaida Vaitkevičiūtė eilėraštuką skyrė šaltai žiemai- „Žiemužė žiema, o Greta Abariūtė savo kūryba sukėlė tikrą „Žiemos šėlsmą“.
            Visas būrys kūrybingų septintokų su nekantrumu laukia Kalėdų- Luko Bendaravičiaus eilėraštis „Kalėdos“,  Tomo Grybausko „Belaukiant Kalėdų, o Ugnė Drūlytė tiki „Kalėdų stebuklais“, Milda Kaminskaitė subtiliai pastebi „Akimirką“, o kūrybingoji Elzė Jonuškaitė, sukūrė kalėdinę pasaką „Dvi pušies šakelės“.
           Aštuntokė Melisa Bukauskaitė pasidžiaugė, kad Kalėdos- “Nuostabiausias metas”.
            Džiugu, kad kalėdinėje mokinių kūrybos popietėje šiemet dalyvavo gana daug gimnazistų kūrėjų. Vytė Raškevičiūtė eilėraštyje išsakė „Žiemos viltis“. Miglės Juozaitytės kalėdiniame pasakojime norisi patikėti, Kad Kalėdos- „Stebuklų metas“, Elzės Bisikirskaitės pasakojimas kūrybingai patvirtina, kad „Viskas taip, kaip turi būti“, o Mija Stankevičiūtė sukūrė beveik kalėdinį detektyvą „Tas keistas nutikimas Antanėliui“. Emilija Varnelytė, IIa kl., visus nukėlė į angelų miestelį ir įtaigiai papasakojo kalėdinę istoriją „Angelo Mykolo misija“.
           IIIa kl. kūrėja Vaineta Čėglytė perskaitė savo sonetą „Laiko auka“, Emilės Dobilaitės akrostichą, Agnės Jančiauskaitės ir Ugnės Margarian sonetus perskaitė kiti dalyviai, nes merginos renginyje negalėjo dalyvauti.
          Abiturientai Kastytis Valatka sukūrė eilėraštį „Senis Kalėda“ ir kūrybingoji Vėja Marija Gaubaitė jautrų  pasakojimą apie artimųjų ilgesį.
           Kūrybos popietę apibendrino renginio organizatorė ir vedėja lietuvių kalbos mokytoja D. Vyšniauskienė ir pavaduotoja ugdymui Asta Ferevičienė, kuri ne tik pasidžiaugė gausiu kūrėjų būriu ir nuoširdžia jų kūryba, bet ir pažadėjo visus kūrėjus pakviesti į mokinių pasirinktą ekskursiją ar edukaciją.

Kalėdinio mokinių kūrybos konkurso organizatorė
ir vedėja Daina Vyšniauskienė