Konkursas „Šviesoforas“

Balandžio 20 d.Birštono gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“ II etapo varžybos. Dalyvavo Birštono gimnazijos ir Birštono vienkiemio darželio-mokyklos pradinukų komandos. Varžybų tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą; ugdyti mokinių saugaus elgesio kelyje įgūdžius; mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia mokiniai skaičių.

Šį renginį organizavo Birštono savivaldybės Švietimo skyrius, jiems talkino policininkai. Mokinius pralinksmino ir puikiai nuteikė su policininkais atkeliavęs šuniukas Amsis.  Varžybas sudarė teorinės ir praktinės rungtys. Teorinės užduotys buvo individualios ir komandinės: kelių eismo užduotis, protų mūšis, vaizdo siužeto užduotis.

Atlikę teorines užduotis, visi keliavome į gatvę. Ten kiekvienas dalyvis individualiai atliko praktines užduotis: perėjimas per kelią pėsčiųjų perėjoje ir perėjimas per kelią sankryžoje. Užduočių atlikimą balais vertino policininkai. Dar viena praktinė užduotis laukė sugrįžus į klasę – atšvaitų praktinis naudojimas. Praktinėse užduotyse visi mokiniai pasirodė puikiai.

Vertinimo komisija suskaičiavo kiekvienos komandos balus ir paskelbė nugalėtojus. Birštono gimnazijos komanda pasirodė truputį geriau ir užėmė I vietą.  Pabaigoje visų laukė linksmiausioji dalis – apdovanojimai. Visi dalyviai gavo padėkos raštus, įvairias dovanėles iš Švietimo skyriaus ir policijos atstovų.

Nusifotografavę su šuniuku Amsiu ir policininkais, visi išsiskirstė puikios nuotaikos. Dabar mūsų laukia III etapo varžybos, nėra kada labai džiūgauti, nes reikia joms rimtai ruoštis.

V.Augustavičienė,
„Šviesoforo“ užsiėmimų 1-4 kl. mokiniams vadovė