Laisvės gynėjų dieną prisiminus….

    Sausio 13 – osios  rytą Birštono gimnazijos bendruomenė minėjo  Laisvės gynėjų dieną. 
     Dalyvaudami visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“, 8.00 – 8.10 uždegėme žvakeles, taip prisimindami ir pagerbdami žuvusius tą lemtingą naktį.
    Gimnazijos fojė buvo  paruoštas stendas, kuriame pateikta informacija apie žuvusius Laisvės gynėjus ir trumpos mintys apie jų gyvenimą. Medžiagą papildė mokytojos Laimos Kučiauskienės mokinių piešiniai, skirti 1991 m. sausio 13 –osios įvykiams atminti. 
    Gimnazijos televizijos ekrane buvo galima stebėti pateiktis ir klausytis patriotinių dainų.
     Pertraukų metu istorijos mokytojos kvietė mokinius į kūrybines dirbtuves „Prisimenu, kodėl esu laisvas“. Dalyviams buvo siūloma atlikti įvairias užduotėles. Mokiniai noriai piešė televizijos bokšto gynėjus ir kūrė iš jų instaliaciją. Gaminosi neužmirštuoles, kuriomis čia pat pasipuošė, kūrė  knygų skirtukus, pynė laisvės apyrankes, kurias dovanojo ir šeimos nariams. Prisijungę prie dirbtuvių mokytojai, dalijosi prisiminimais ir pastebėjimais apie to meto ir šiandieninį jaunų žmonių supratimą, ką reiškia gyventi laisvoje šalyje ir nesijaudinti dėl savo ateities.
      Džiaugiamės dideliu būriu mokinių, kurie noriai ir nuoširdžiai įsitraukė į edukacines veiklas.

Istorijos mokytojos