Mokiniai dalyvavo 4-oje projekto „WABI–SABI: tobulumas netobulume“ mokymų sesijoje…

2018 m. kovo 23 d. mūsų gimnazijos mokiniai Evaldas Kašiuba, Jonė Bielevičiūtė, Paulina Mickaitė, Agnė Baliūnaitė ir Gabija Guobytė dalyvavo 4-oje projekto WABISABItobulumas netobulume mokymų sesijoje, vykusioje Lietuvos vaikų ir jaunimo centre Vilniuje.
Rytiniame užsiėmime ir mokiniai, ir mokytojai susipažino su Japonijoje sukurtais ir pagamintais „LaQ“ konstruktoriais. Išbandė įvairias konstravimo su „LaQ“ technikas, kurdami modelius pagal realaus dydžio schemas arba įgyvendindami savo fantazijos kūrinius.
Kusudama užsiėmime moksleiviai išmoko pasidaryti popierinę kusudama gėlę. Kusudama– tai tradicinė japonų meno forma, panaši į origami. Joje pasitelkiant stilizuotas gėles, (išlankstytas iš kvadratinio spalvoto popieriaus lapų), suformuojamas rutulio formos žiedas.
Ikebana užsiėmime mokytojai padedami Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje
žmonos, Sogetsu mokyklos Ikebanos meistrės Michiko Shigeeda kūrė japonišką, gyvų
gėlių kompoziciją. Ikebana – Japonijoje prasidėjusi meno forma, kuomet gėlės
komponuojamos tam tikra tvarka, laikantis griežtų taisyklių. Joje svarbiausia minimalizmas,
kuriant kompoziciją stengiamasi išryškinti netradicines augalo vietas.
Pietų pertraukėlės metu vaišinomės japoniškais blynais su pupelių įdaru bei žaliąja arbata.
Dėkojam technologijų mokytojams Vedai Martinaitienei bei Algiui Guobiui už galimybę susipažinti su Japonijos kultūra ir tradicijomis.
 
Agnė Baliūnaitė, 6 kl