Mokomės sveikai gyventi

       Birštono gimnazijoje projektas „Judėk ir auk sveikas“– dvyliktus metus tęsiamas sveikos gyvensenos ir įvairių širdies, kraujagyslių ligų prevencijos projektas. Vaikai bus sveiki, jei sveikos gyvensenos įpročiai natūraliai taps jų gyvenimo būdu, Svarbu, kad šeimoje, mokykloje, savo aplinkoje vaikai matytų tinkamus, motyvuojančius pavyzdžius, būtų mokomi ir skatinami sveikai gyventi, daugiau judėti, kad darytų tai ne verčiami, bet tiesiog smagiai leisdami laiką, todėl stengiamės organizuoti ugdomąją veiklą taip, kad ji būtų nukreipta 1-4 kl. mokinių sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui. Keletą metų ieškojome būdų, kaip sveikai praleisti laisvalaikį su šeima. Idėjas plakatų forma eksponavome sporto švenčių metu. 2014 metais dėmesį sutelkėme į sveiką mitybą. Rinkome ir ruošėme sveikų patiekalų receptų knygą, gaminome šiuos patiekalus klasėse, vaišinomės jais ir aptarėme su mokiniais. 2015 metais mokėmės sportuoti iš įvairių institucijų atstovų: jogos iš bibliotekos darbuotojų, savigynos iš policininkų, aktyvaus sporto gamtoje – iš Nemuno kilpų regioninio parko atstovų, 2016 m. rinkome įdomiausią šeimų judrųjį žaidimą, ruošėme stendą su žaidimų aprašymais. Vyko tėvų ir vaikų sporto šventė „Judėk ir auk sveikas 2016“, kurioje dalyvavo 223 žmonės: mokiniai, tėveliai, mokytojai, kiti šeimos nariai, lopšelio – darželio „Vyturėlis“ auklėtiniai.  2017 m. bendravome su mūsų krašto sportininkais: „Vytauto“ komandos krepšininkais, V. Blekaičiu, Birštono sporto centro treneriais.   

      Surengėme krepšinio pamoką, popietes, bendravome, dalinomės įspūdžiais. Šių idėjų įgyvendinimui vėl pasitelkėme savo socialinius partnerius: Birštono sporto centrą, Birštono lopšelį- darželį „Vyturėlis“. Projekto pabaigoje organizavome renginį  „Judėjimas – tai džiaugsmas 2017“. Ir tėvai, ir mokiniai kasmet labai noriai dalyvauja tokioje veikloje. Panašios šventės ir renginiai  ne tik formuoja sveikos gyvensenos įgūdžius, bet ir padeda telkiant klasės, gimnazijos bendruomenę, veikia kaip žalingų įpročių ir sveikos gyvensenos prevencinė priemonė.

      2018 m. keliavome  po Birštono apylinkes, miestą, susitikome su sveikuolių atstovais, kurie mokiniams pasakojo apie savo gyvenimo būdą. Tradiciškai projekto pabaigoje vyko šeimų sporto šventė „Judėk ir auk sveikas 2018“  Šventėje dalyvavo mokiniai, jų tėveliai bei Birštono darželio „Vyturėlis“ parengiamosios grupės vaikai.

      2019 metais rugsėjo 14-18 dienomis  rinkome informaciją apie judrius žaidimus, kuriuos galima žaisti patalpose: klasėse, koridoriuje, fojė. Bjūrant orams vaikai daug laiko praleidžia patalpoje, todėl svarbu, kad jie galėtų, linksmai ir išradingai leisdami laiką, kažko išmokti, pajudėti. Aiškinomės savo aplinkoje, kokius žaidimus žaidžia arba žaidė tėveliai,  bibliotekos darbuotojai, mokytojai, kiti žmonės. Aptarėme įdomiausias idėjas. Dalį pasirinktų priemonių mums pažadėjo padėti įsigyti Kauno sveikatos biuras. Jas panaudosime su mokiniais pertraukų, prailgintos dienos grupės veiklos metu.

       Finale vėl vykdėme šeimų sporto šventę „Judėk ir auk sveikas 2019“. Šventėje dalyvavo tėveliai, pradinių klasių mokiniai  ir lopšelio-darželio „Vyturėlis“ parengiamosios grupės auklėtiniai. Šventę vedė Birštono sporto centro treneris  P. Juozaitis ir direktoriaus pavaduotojas A. Poška.
 
       Dėkoju visiems prisidėjusiems prie projekto veiklų ir to, kad galėtume smagiai sportuoti šventės metu. Tikiuosi, kad 1-4 kl. mokiniai „užsikrėtė“ sveikos gyvensenos idėjomis ir taikys jas ne tik mokykloje, bet ir namuose, savo draugų kompanijoje.
 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A.Ferevičienė