Motyvuojanti mokslo metų pradžia su ,,MoMoLab”

         Švelnėjant karantino reikalavimams atsinaujino ir mobiliosios laboratorijos „MoMoLab“ kelionės po Lietuvos mokyklas. Projektu „Mokinių gebėjimų atskleidimo ir jų ugdymo sistemos plėtra“ siekiama sudaryti sąlygas vaikams, ypač besimokantiems regionų mokyklose, susipažinti su modernia moksline įranga ir įgyti tiriamojo darbo žinių. Viena jo dalių ir yra „MoMoLab“ vizitai.

        Jau pirmosiomis rugsėjo dienomis į Birštono gimnazijos kiemą įriedėjo mobilioji LMNŠC ,,Jaunojo tyrėjo” laboratorija ,,MoMoLab”. Kartu atvykusi  mokslininkų komanda įprasmino mokslo metų pradžią ir parodė mokiniams, kad mokslas gali būti įdomus, jei tinkamai pritaikai žinias.  5-8 klasių mokiniai turėjo galimybę stebėti įvairius fizikinius reiškinius: magnetinio lauko susidarymą, elektros srovės generatoriaus veikimą, sužinojo apie ultragarsinių spindulių reikšmę ir jų pritaikymą konstruojant robotus. Septintokai dieną praleido emocijų pozityvumo užsiėmimuose. Gimnazinių klasių mokiniai mokėsi daryti tiriamuosius darbus, kurių metu atliko paviršinio Nemuno vandens kokybės ties Prienais ir ties Birštonu vertinimą.

         Mobiliojoje laboratorijoje mokiniai sužinojo, kaip atliekami mikrobiologiniai tyrimai. Iš pasėtų bakterijų mėginių jie ruošė preparatus stebėjimui ir mokėsi mikroskopu atpažinti skirtingų bakterijų ląstelių morfologines formas.

       Mokslininkų dėmesio sulaukė ir mokytojai. Po pamokų projekto veiklų koordinatorius Stepas Šafranauskas pageidaujantiems pravedė emocijų pozityvumo ir juoko jogos užsiėmimus, padedančius atsipalaiduoti ir pagerinti nuotaiką po įtemptos darbo dienos.

V. Berteškienė