„Nemuno banginių“ iš Birštono gimnazijos sėkmė „Jūrų keliuose 2019“

          Birštono gimnazijos III-IV klasių moksleivių komanda, pasivadinusi „Nemuno banginiais“,  dalyvavo jau vienuoliktus metus vykstančiame respublikiniame konkurse „Jūrų keliais 2019“. Tai linksmas, labai azartiškas komandinis konkursas, reikalaujantis sumanumo ir gero fizinio pasiruošimo. Šį kartą į konkursą  Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) atvyko 12 komandų:  Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, Birštono gimnazija, Joniškio Aušros gimnazija, Kalvarijos gimnazija, Kelmės Jono Graičiūno gimnazija, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija, Tauragės Versmės gimnazija, Sedos Vytauto Mačernio gimnazija, Šiaulių Didždvario gimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, Utenos Dauniškio gimnazija. 
       Jūreivystės mokyklos direktorius profesorius Viktoras Senčila pasveikino Lietuvos moksleivius, atvykusius į jūriškiausią šalies miestą. Dalyvius savo melodijomis sveikino ir Lietuvos karinių pajėgų orkestras.
        Mūsų gimnazijos komanda, vadovaujama psichologės Jolantos Veterienės ir technologijų mokytojos Vedos Martinaitienės, konkurse „Jūrų keliais-2019“ pasirodė puikiai ir iškovojo II-ąją vietą. Gimnazijai atstovavo III-IV klasių gimnazistai – Laurynas Arštikys, Nerijus Pūras, Dovydas Bunevičius, Vilius Paulikas, Gabija Paškevičiūtė, Kipras Čekanauskas, Dominykas Čepulis, Tomas Šalčius ir Monika Kimbirauskaitė. Komanda atliko užduotis navigaciniame treniruoklyje, baseine, surado nukentėjusįjį dūmų labirinte, taikliai mėtė metlynį, tempė virvę, jūrinėmis signalinėmis vėliavėlėmis perdavė informaciją, suteikė pirmąją  medicinos pagalbą, rišo jūrinius mazgus. Gimnazistų nuomone, tai buvo pats geriausias konkursas, kokiame yra tekę dalyvauti, unikali galimybė gerai įvertinti savo gebėjimus prieš renkantis karjeros kelią. Grįžome gausiai apdovanoti rėmėjų prizais, vos vienu tašku atsilikę nuo nugalėtojų – Tauragės „Versmės“ gimnazijos, kuriems AB „DFDS Seaways” padovanojo kelionę keltu į Karlshamną (Švedija).
        Esame dėkingi  konkurso organizatorei Genutei Kalvaitienei už padrąsinimą nugalėti savo baimes ir nepasitikėjimą, energija, renginio organizavimą, vedimą, nuotaikos sukūrimą. Taip pat džiaugiamės ir dėkojame buvusiam mūsų gimnazijos mokiniui Karoliui Valatkai, šiuo metu studijuojančiam laivavedybą Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM), už komandos kuravimą, dėmesingą rūpestį viso konkurso metu. Tariame ačiū UAB „Boskalis Baltic“ už prabangias dovanas.
     Įgytos žinios ir patirti įspūdžiai išliks moksleivių širdyse ir atmintyje ilgam.

Birštono gimnazijos technologijų mokytoja metodininkė Veda Martinaitienė