Pamokos apie burnos higieną

     Dantų ėduonis ligos vadinamos elgsenos ligomis. Jos yra netinkamos žmogaus elgsenos pasekmė. Dantų ėduonį dažniausiai sukelia apnašos ir jose esantys mikroorganizmai. Todėl svarbiausia jas pašalinti. Dantis valant šepetėliu ir pasta, naudojant dantų siūlą burnoje sumažėja mikroorganizmų, pašalinami maisto likučiai ir apnašos.

      2018 m. gruodžio 12 d. Birštono gimnazijoje viešėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto burnos higienos 4 kurso studentai: Laura Levutaitė, Dominykas Jieznys, Dovainė Juciūtė, Gabrielė Poškaitė, Redita Norvaišaitė. Jie vedė pamokas 1-4 kl. mokiniams. Mokiniai darė užduotis besiklausydami dainos apie vantų valymą. Studentai papasakojo ir pademonstravo, kaip reikia valytis dantis, kokiu šepetėliu tai daryti, kaip naudotis dantų siūlu, ar reikalingas dantų skalavimo skystis, kas yra vieno danties šepetėlis ir t.t. Studentai parodė ne tik dantų valymo šepetėliu metodus, taip pat valymo dantų siūlu. Mokiniai galėjo pamatyti ir paliesti įvairius dantų šepetėlius, tarpdančių šepetėlius. Mokiniams buvo parodytas filmukas „Kaip taisyklingai prižiūrėti dantukus? Ką pasakė Kakė Makė?“, kurį jie aptarė. Taip pat su vyresniais mokiniais dirbome su pratybomis apie burnos higieną, o jaunesnieji gavo Sveikos šypsenos pažado plakatus, kuriuose visą mėnesį turės klijuoti lipdukus.

    Bendradarbiavimas su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentais buvo labai naudingas, mokiniai džiaugėsi, aktyviai dalyvavo – klausinėjo, diskutavo ir atlikinėjo užduotis pamokų metu. Dėkojame studentams ir lauksime sugrįžtančių.

Sveikatos specialistė Ingrida Mieliauskaitė