Pasaulinės psichikos sveikatos dienos paminėjimas

„TE PLAZDA MŪSŲ SVAJONIŲ AITVARAS”

Birštono gimnazijoje kaip ir kiekvienais metais spalio 10-ąją pažymėta Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Šių metų psichikos sveikatai skirtas projektas – „Te plazda mūsų svajonių aitvaras“.

Idėjos autoriai – technologijų mokytojai Veda Martinaitienė ir Algis Guobys bei psichologė Jolanta ps2Veterienė – sukūrė spalvingą aitvarą ir kiekvieną Birštono gimnazijos bendruomenės narį pakvietė patikėti aitvarui savo svajonę – užrašyti ją ant kaspinėlio ir pritvirtinti prie spalvingo aitvaro uodegos. Fojė neseniai pakabinto televizoriaus ekrane, skambant tyliai muzikai, plazdėjo daugybė aitvarų.

Svajonių aitvaro idėja grįsta supratimu, kad svajonės – tai mūsų viltys, o viltis padeda veikti ir judėti pirmyn.

ps

Taigi, padėk sau – SVAJOK. Be to – gerą žmogaus psichikos sveikatą didele dalimi lemia sveiki žmonių tarpusavio

santykiai, tarpusavio pagarba, tolerancija įvairovei ir kitoniškumui. Todėl vienas iš šio projekto tikslų –ugdyti mokinių, mokytojų, visų bendruomenės narių gebėjimą priimti šalia esantį kitokį, skirtingą ir telkti gimnazijos bendruomenę.ps3

Visi, tiek mokiniai nuo mažiausio iki vyriausio, tiek mokytojai, mokinių tėvai, personalo darbuotojai, mokyklos svečiai noriai dalinosi svajonėmis ir sukūrė tikrą įvairiausių svajonių giją:

„Harmonijos“
 „Noriu gerai mokytis“
„Svajoju apkeliauti pasaulį“
„Svajoju ilgai gyventi ir būti sveika“
„Noriu, kad visi būtų sveiki, dori ir protingi“
„Svajoju, kad mano šeimai nieko blogo neatsitiktų“

„Svajoju, kad mano tėvai būtų laimingi”

„Noriu, kad pasaulyje būtų taika“

„Svajoju tapti chemiku“

„Noriu tėčio“

„Brolio“

Aitvaro uodegos (kurių prireikė kelių) sutalpino pačias skirtingiausias svajones. Užsukite į Birštono gimnaziją. Svajonių aitvaras dar neišskrido, dar galite jam patikėti savo svajas. Laukiame.

Birštono gimnazijos psichologė Jolanta Veterienė