Pirmosios pagalbos mokymai Birštono gimnazijoje

      2019 m. gegužės 23-25 d. Birštono mieste vyko tarptautinės greitosios medicinos pagalbos žaidynės, kurių metu varžėsi specialistai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Kazachstano, Latvijos, Ukrainos, Vokietijos, Baltarusijos bei kitų šalių.

          2019 m. gegužės 24 d. dieną 11-15 val. Birštono gimnazijoje 8-IIg kl. mokiniams ir mokytojams vyko pirmosios pagalbos teikimo mokymai, kuriuos vedė krizių tyrimo centro instruktoriai ir GMP medikai. Dalyviai buvo apmokomi pradinio gaivinimo algoritmo, buvo vertinami, mokėsi naudotis defibriliatoriais.

            Taip pat dar vienos iš užduočių – masinės nelaimės inscenizacijos – metu buvo naudojamos gimnazijos patalpos. Buvo galima stebėti policijos ir greitosios pagalbos specialistų darbą suvaldant situaciją (įvykusį susišaudymą) ir tvarkantis su pasekmėmis. Masinės nelaimės užduotys žaidynių dalyvius verčia pagalvoti ne tik apie turimus įgūdžius, bet ir priemones, reikalingas nekasdienių sužalojimų atveju, todėl svarbu šviesti ne tik mokinius, tačiau ir visus bendruomenės narius.

       Renginys buvo skirtas visuomenės švietimui ir mokymui, GMP specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimui, bendravimo ir bendradarbiavimo tarp institucijų skatinimui. Žaidynių dalyviai ir žiūrovai susipažino su pažangiais pagalbos teikimo būdais bei metodais, kuriuos galės pritaikyti įvairių būklių pacientams, skirtingų situacijų metu. Dėkojame renginio organizatoriams už galimybę mokiniams ir kitiems mokytis iš profesionalų bei gimnazijos bendruomenei už bendradarbiavimą, organizuotumą.

Sveikatos priežiūros specialistė Ingrida Mieliauskaitė