Projektas „WABI-SABI: tobulumas netobulume“

     Birštono gimnazijos moksleiviai , vadovaujami technologijų  mokytojų V. Martinaitienės ir A. Guobio, šiais mokslo metais dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuojamame Japonijos menų ir kultūros projekte „WABI-SABI: tobulumas netobulume“. Projekto dalyviai ieškojo grožio netobulume, pasitelkiant Japonijos menus ir keturis gamtos elementus: vandenį, žemę, orą ir ugnį. Pusę metų mokiniai gamino Bento dėžutes, vandens žibintus, aitvarus bei tapė vėduokles. 

      Gegužės 4 dieną Vilniaus Botanikos sode vyko visų dalyvių kūrybinių darbų paroda ir geriausių darbų paskelbimas bei apdovanojimai. Dieną praleidome labai turiningai. Lankėme įvairias parodas, dalyvavome kūrybinėse dirbtuvėse, vėrėme nerikomi papuošalus, dekoravome maišelius, piešėme žydinčias sakuras, leidome aitvarus su savo svajonėmis, gaminome ir plukdėme vandens žibintus Japoniškame sode. Vaikščiodami sodo takeliais žavėjomės žydinčiomis magnolijomis, tulpėmis, raktažolėmis ir džiaugėmės vasariška šiluma.

     Projekto laureatėmis tapo mūsų gimnazijos mokinės Emilija Treigytė (6 kl.) bei Gabija Guobytė (7 kl), padėkos įteiktos Evaldui Kašiubai (I kl.), Paulinai Mickaitei (I kl.), Jone Bielevičiūtei (8 kl.), Felicijai Kuliešaitei (6 kl.), Emai Kandrotaitei (6 kl.), Guodai Kasikauskaitei (6 kl.).

      Esame labai dėkingi projekto organizatoriams už galimybę susipažinti su Japonijos kultūra iš arčiau, pastebėti tobulumą netobuluose dalykuose ir perteikti jį  Japonijos meno raiškos formomis.

    Visus dalyvius, laureatus sveikino Jo Ekscelencija Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda