Projektas „WABI-SABI: tobulumas netobulume“

Jau antrus metus iš eilės Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoja Japonijos menų ir kultūros projektą „WABI-SABI: tobulumas netobulume“. Šiais metais mokiniai kviečiami ieškoti grožio netobulume, pasitelkiant Japonijos menus ir keturis gamtos elementus: vandenį, žemę, orą ir ugnį!

Lapkričio 27 d. 17 Birštono gimnazijos mokinių kartu su technologijų mokytojais Veda Martinaitiene ir Algiu Guobiu dalyvavo  projekto atidarymo šventėje. Renginio metu susipažinome su projekto naujovėmis ir eiga, klausėmės arfa atliekamo japoniško kūrinio, išvydome tradicinį japonų šokį, išgirdome pasakojimą apie  Tanabata šventę. Dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėse išmokome pinti spalvingas japoniškas apyrankes „Kumihimo“, degustavome japoniškų sausainių su žaliąja arbata, apžiūrėjome japoniškų vėduoklių parodą. Ant siaurų popieriaus juostelių „Tanzeki“ rašėme savo svajones. O lauke visi kartu su Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje T. Shigeeda projekto atidarymą įprasminome sakuros sodinimu!

„WABI–SABI: tobulumas netobulume“ – tai projektas, skatinantis moksleivius geriau susipažinti su Japonijos kultūra, kuriant ir atskleidžiant grožį netobulume Japonijos meno raiškos formomis. Šių metų raiškos formos – aitvarai, vandens žibintai, bento dėžutės, japoniškos vėduoklės piešinys. Norinčius kurti šiuos dirbinius kviečiame registruotis pas technologijų mokytojus.

wabi-sabi