Respublikinis mokinių konkursas „Jūrų keliais 2018”

Šiais metais Lietuvos Aukštosios jūreivystės mokykla pakvietė Birštono gimnaziją gegužės 27 dieną dalyvauti jubiliejiniame 10-jame konkurse „Jūrų keliais 2018“, skirtame ugdyti mokinius karjerai, praktiškai patirti jūrinių profesijų žavesį ir išbandymus. Pirmą kartą gimnazijos komanda jame dalyvavo 2014 metais. Konkursas paliko neišdildomų įspūdžių ne tik tuometiniams mokiniams, kurių vienas šiuo metu studijuoja šioje aukštojoje mokykloje, bet ir dalyvavimo iniciatorėms gimnazijos psichologei Jolanta Veterienei bei mokytojai Vedai Martinaitienei, kurios nedvejodamos subūrė gabius ir stiprius mokinius į naują II-III klasių mokinių komandą.

Komandos nariai turėjo pasiruošti beveik 10-čiai rungčių: užduočiai navigaciniame treniruoklyje, baseino varžyboms, dūmų labirintui, žmogaus gaivinimui užspringus ir praradus sąmonę bei sustojus širdžiai, teorinėms rungtims, metlynio metimui, virvės traukimui. Mokiniai vyko išmokę rišti jūrinius mazgus, įsiminę jūrinių veliavų bei jūrinių kelių ženklų reikšmes, išstudijavę jūrinius maršrutus, parengę komandos prisistatymą.

Laurynas Arštikis, Lukas Bendaravičius, Kipras Čekanauskas, Monika Kimbirauskaitė, Silvija Skvernevičiūtė – varžybose kiekvienas galėjo pajusti asmeninę savo svarbą ir atsakomybę. Per visas varžybas komanda jautė sirgalių Andriaus Kazlausko ir Gabijos Paškevičiūtės palaikymą.

Nors tarp 12-os iš visos Lietuvos atvykusių komandų birštoniečiai užėmė 6-tą vietą, tačiau buvo apdovanoti ypatingais prizais ir rėmėjų dovanomis už geriausią pasirodymą pagrindinėje ir sudėtingiausioje navigacinėje rungtyje: III kl. mokinys Nerijus Pūras kartu su II-os kl. mokiniais Dovydu Bunevičiumi ir Viliumi Pauliku greičiausiai ir tiksliausiai moderniame treniruoklyje vairavo locmanų katerį nurodytu kursu.

Puikiai organizuotas konkursas prasidėjo švente aikštėje prie Danės upės. Mokinių pasveikinti atvyko Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai, gausus rėmėjų būrys, Donatas Bakėjus organizavo visų konkurso dalyvių nuotaikingą flesh mobą. Viso konkurso metu jautėme nenuilstančios konkurso organizatorės ir iniciatorės Genutės Kalvaitienės, LAJM Karjeros ir komunikacijos skyriaus vedėjos, dėmesį.

Mokiniai grįžo užsidegę noru kitais metais vėl dalyvauti konkurse, kuris suteikia stiprių, teigiamų emocijų, uždega troškimu pažinti, mokytis, aktyviai dalyvauti.

Vadovės mokytoja Veda Martinaitienė ir psichologė Jolanta Veterienė.

Video galima peržiūrėti čia