Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Birštono gimnazijoje
2017 m. lapkričio 13 – 19 d.

 Šių metų lapkričio 13-19 dienomis, kai mus gaubia lapkričio sutemos, vyksta jau 21- oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kurios metu  Šiaurės šalių asociacijos Norden kviečia vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius visose Šiaurės ir Baltijos šalyse nuo Grenlandijos vakaruose iki Baltijos šalių rytuose dalyvauti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose. Mūsų gimnazijos mokiniai naujus literatūrinius įspūdžius  patyrė  jau 4-ąjį kartą.

Ryto skaitymuose „Auštant“ mokiniai nukeliavo į literatūrinę salą, kur, kartu su piratais ir mažuoju Džimu iš suomių rašytojo M. Kuno knygos „Lobių sala“, patyrė daug linksmų nuotykių. Jie lankstė kepures, šoko piratų šokį ir, netgi, naudodamiesi žemėlapiais ieškojo tikro paslėpto lobio.

Už pagalbą ruošiant dekoracijas dėkoju mokytojai K. Krušnauskienei ir pradinių klasių mokiniams  bei 6a kl. mokinėms – K. Burkevičiūtei ir A. Klimaitei. Ačiū tariu skaitovėms : bibliotekininkei J. Kuzmickienei, mokytojai K. Krušnauskienei ir mokinėms – D. Džervaitei, 4b kl. ir A. Babravičiūtei, 4a kl.

Projekto  vykdytoja Birštono gimnazijos specialioji pedagogė ir logopedė Nomeda Kopcikienė

Posted by Birštono gimnazija on Sunday, November 19, 2017


plakat_baltic2[1]2017-11-17 5a klasės mokiniai trumpam atsidūrė stebuklingame dviejų talentingų rašytojų Astridos Lindgren ir Gendručio Morkūno pasaulyje. Vyko netradicinė literatūros pamoka Birštono viešojoje bibliotekoje. Kadangi mokiniai buvo perskaitę po vieną A. Lindgren ir G. Morkūno knygą, pasakojo labiausiai patikusias ištraukas, pristatė veikėjus, ieškojo sąsajų tarp iš pirmo žvilgsnio, atrodo, tokių skirtingų rašytojų. Ir atrado – jie abu kūrė fantastiškas istorijas, kurių veikėjai kitokie, ne visada pritampantys tvarkingų piliečių visuomenėje. Tiek Pepė Ilgakojinė, tiek Katašunis leidžia suprasti, kad pasaulyje gali egzistuoti ir kitokia realybė, kur širdies gerumas svarbiau už didžiausius turtus. Pačiomis gražiausiomis knygomis penktokai išrinko A. Lindgren ,,Broliai Liūtaširdžiai“ bei G. Morkūno ,,Traškančios žvaigždės“. Kartais ir niūrų lapkritį gali atrasti netikėtą džiaugsmą – buvimą kartu.
 
Lietuvių kalbos  mokytoja Iveta Montvydienė
 KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA