Šiaurės šalių literatūros savaitė

      Lapkričio 11–17 d. visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Šiaurės šalių literatūros savaitę organizuoja asociacijų „Norden“ sąjunga, kuri kartu su mokyklomis, bibliotekomis ir skaitymo entuziastais nuo Grenlandijos Vakaruose iki Baltijos šalių Rytuose kasmet kuria vieną didžiausių skaitymo įvykių Šiaurės Europos regione. Tradiciškai, jau 5-ąjį kartą, skaityti balsu ir pamilti knygą Birštono gimnazijos pradinių klasių mokinius pakvietė specialioji pedagogė-logopedė N. Kopcikienė.

       Asociacijos „Norden“ Švedijoje, Norvegijoje ir Danijoje švenčia 100 metų jubiliejų, todėl šių metų skaitymų tema – Šventės Šiaurės šalyse. Jaunieji klausytojai per švedų rašytojos Astridos Lindgren pasakojimą „Pepė švenčia gimtadienį“ nusikėlė į Pepės gimtadienį Viloje Vilaitėje. Gimtadienio šventei mokiniai ruošėsi iš anksto: padedant specialiajai pedagogei-logopedei gamino šventines girliandas, papuošimus tortui, aptarė, kokius žaidimus galima žaisti šventės metu, kaip išradingai pasveikinti draugą. Dėkojame technologijų mokytojui A. Guobiui, padėjusiam „iškepti“ šventinį tortą ir 7a kl. mokiniams, pūtusiems balionus.

 

Spec. pedagogė –logopedė N. Kopcokienė