Šimtmečio belaukiant…

Birštono gimnazijoje vyko dar vienas renginys, skirtas atkurtos valstybės šimtmečiui. Mokinius pakvietėme dalyvauti konkurse „Šimtmečio protų kovos”. Šis konkursas – galimybė geriau pažinti savo valstybės istoriją, ypač laikmetį nuo Nepriklausomybės paskelbimo 1918-aisiais iki šių dienų moderniosios Lietuvos.

Į vienuoliktokės Ugnės vedamą, popietę susirinko gimnazijos 9-12 klasių mokinių atstovai. Tarpusavyje varžėsi 7 komandos, kurios labai išradingai ir patriotiškai pasirinko pavadinimus: geležiniai vilkai, bumblauskaitės, tautiečiai ir pan. Mokiniai turėjo įveikti keturis etapus. Užduotys buvo įvairios. Dalis jų neatrodė sunkios, kai kur reikėjo ilgiau pamąstyti ir pasukti galvelės. Buvo tikrinamos ne tik istorinės žinios, bet ir loginis mąstymas, prireikė  komandinio susitelkimo. Teko ieškoti sąsajų, šifruoti nuotraukas, įvardinti kas vaizduojama ar net prisiminti lietuviškų šunų veislę. Mūsų mokinių tai nė kiek neišgąsdino. Komandos įveikė visus etapus. Iki pat ketvirtojo etapo pabaigos buvo neaišku, kas laimės, nes kelias komandas skyrė vos vienas, kitas taškas.

Daugiausia taškų surinko ir šimtmečio protų kovas laimėjo IV klasės atstovai, pasivadinę “Tautiečiais”.

Komandos buvo apdovanotos padėkos raštais. Prizinių vietų: antrosios-“Geležinių vilkų” (III klasės) ir trečiosios vietos-“Bumblauskaičių” (IV klasės gimnazistai) laimėtojai – vertingais prizais – knygomis ir rašikliais. Nugalėtojų laukė ypatingas renginio rėmėjo Vytautas Mineral SPA įsteigtas prizas – apsilankymas pirčių ir baseinų komplekse. Džiaugiamės ir didžiuojamės  visų dalyvių žiniomis ir  aktyviu dalyvavimu. Dėkojame rėmėjams, ypatingai Justinai Žuklytei, rinkodaros ir komunikacijos vadovei, už  bendradarbiavimą ir paramą gimnazijos bendruomenei.

Birštono gimnazijos istorijos mokytoja A.Lasatienė

Posted by Birštono gimnazija on Tuesday, January 23, 2018