STEAM konkurso ,,Mūsų eksperimentas“ nugalėtojai apdovanoti edukacinėmis kelionėmis

      Dvi Birštono gimnazijos mokinių komandos nacionaliniam STEAM mokslų konkursui ,,Mūsų eksperimentas“ šiais mokslo metais pateikė tiriamuosius darbus, kurie buvo įvertinti prizinėmis vietomis ir apdovanoti edukacinėmis išvykomis. Būsimoms III klasės gimnazistėms Brigitai Dulskaitei, Emilijai Radvilavičiūtei ir Godai Bankovskaitei už darbą ,,Sunkiųjų metalų jonų tyrimas šalia magistralių augančiuose vaisiuose“ skirta antroji vieta ir dovana – edukacinė išvyka į Klaipėdą. Kelionės metu mokinės aplankė Dionizo Poškos ,,Baublius“ – pirmąjį senienų muziejų Lietuvoje, įkurtą 1812 metais, ,,pasimatavo“ senovišką mokyklinį suolą atkurtoje Smetonos laikų mokykloje. Klaipėdoje mokinės vyko į atsinaujinusį Lietuvos jūrų muziejų su šiuolaikiškai įrengtu akvariumu, delfinariume grožėjosi delfinų pasirodymu, o Klaipėdos senamiestyje susipažino su miesto istorija ir mažąja architektūra.

       Jonės ir Justės Adomaityčių tiriamasis darbas ,,Virškinimo fermentų poveikis gerosioms bakterijoms“ pelnė pirmąją vietą. Būsimos II ir IV klasių gimnazistės sesės Jonė ir Justė liepos 15-18 dienomis ,,atsiėmė“ savo prizą – vyko į konkurso organizatorių dovanotą kelionę į Berlyną. Šios nepaprastai turiningos kelionės metu aplankyti žymiausi, Berlyno istoriją liudijantys statiniai – Berlyno siena, Berlyno katedra, Brandenburgo vartai, Reichstago pastatas, Berlyno televizijos bokštas, Aleksandro ir Potsdamo aikštės ir daugybė kitų. Mokiniai lankėsi Berlyno technikos muziejuje, kurio eksponatai ir edukacinės erdvės atvėrė neišmatuojamas mokslo galimybes – nuo elementarių fizikinių ir cheminių procesų ir senovinių prietaisų iki šiuolaikinių skredančių, plaukiančių ir kitaip judančių objektų. Berlyno Humboldto gamtos istorijos muziejus apstulbino eksponatų gausa. Lankytojus čia pasitiko dinozauro Žirafatitano, vaikščiojusio žemės paviršiumi maždaug prieš 150  milijonų metų, skeletas, muziejaus salėse laukė vandenyje, žemėje ir ore gyvenusių būtybių kolekcijos, aikčioti vertė mineralų, brangiųjų ir pusbrangių akmenų kolekcijos. Didžiulį įspūdį paliko dviaukščio pastato dydžio kolumbariumas – kuriame saugoma apie 200 000 žuvų ir kitų jūros gyventojų natūralių pavyzdžių.

          Ekskursijos metu aplankyti ir Sansusi rūmai Potsdame – didžiausias pasaulio paveldo objektas Vokietijoje. Rūmų teritorijoje akis glostė 300 hektarų ploto karališkieji sodai, o šių sodų oranžerija, kurioje veši botaninis stebuklas  gigantiškoji viktorija, vainikavo visos kelionės įspūdžius.

        Nuo 2013 metų vykstantį konkursą ,,Mūsų eksperimentas” inicijuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Kelionėje ,,Mūsų eksperimento” nugalėtojus lydėjo LMNŠC Gamtinio ir ekologinio skyriaus vedėjas Almantas Kulbis, kuris praturtino išvyką savo neišsemiamomis žiniomis, ir konkurso koordinatorė, šio skyriaus metodininkė Ingrida Kučiauskienė – jiems esame dėkingi už turiningai praleistą laiką ir šiltą kelionės atmosferą.

Vidutė Berteškienė