Susitikimas su airių rašytoja June Molloy Birštono viešojoje bibliotekoje

           Šiandien puiki diena! 
Nuo pat ryto bibliotekoje šurmuliavo vaikai, susirinkę susitikti su jauna bei žavinga airių rašytoja June Molloy, susipažinti su dar dažais kvepiančia jos knyga „Guardian of Giria”. 
            Tauragėje gyvenanti June trumpai,bet intriguojančiai papasakojo knygos istoriją, pristatė pagrindinius, ją rašyti ikvėpusius herojus – Lietuvos gyvūnus.
            Fotografuoti mėgstanti rašytoja, aptardama knygos kontekstą, pasidalino nuostabiomis, organiškomis elnių, stirnų, lapių bei šernų nuotraukomis, akimirksniu prikausčiusiomis jaunųjų klausytojų žvilgsnius ir dėmesį. 
            Nors susitikimas vyko anglų kalba, vaikai noriai bei aktyviai dalyvavo, uždavė „glėbį” įvairių klausimų, klausėsi knygos ištraukų, džiaugėsi galimybe artimiau susipažinti su žaisminga, šypseną ir puikias istorijas dovanojančia rašytoja. 
            June atviravo, kad labai jaudinosi, nes tai buvo pirmasis jos knygos pristatymas, už kurį nuoširdžiai dėkojo bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė bei Birštono gimnazijos anglų kalbos mokytoja Kristina Justinaviciene. O mums, bibliotekininkams, buvo be galo gera stebėti, su kokiu didžiuliu užsidegimu vaikai domėjosi rašytoja, jos gyvenimu, kūryba, pomėgiais bei požiūriu į gyvenimą…. Nesvarbu kokia kalba ji rašo ar kokia kalba kalba…

            Ačiū, miela June Molloy, kad padovanojote mums toki įdomų, prasminga, įsimintiną susitikimą, kurį dar ilgai prisiminsime! 

Solveiga Pempienė