Sveikiname Emą Kandrotaitę, Ia klasės mokinę (mokytoja Veda Martinaitienė), tapusią laureate Japonijos menų ir kultūros projekte „WABI – SABI”

     Jau keletą metų mūsų gimnazijos mokiniai dalyvauja Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje Japonijos kultūros projekte „WABI-SABI: tobulumas netobulume“. Šių metų raiškos formos – pagal japonų literatūros kūrinius sukurtos iliustracijos ir teatro pasirodymai. Lapkričio mėnesį projekto dalyvių literatūros kūrinių iliustracijų galeriją galėjome stebėti projekto facebook paskyroje.

        Dėl pandemijos projekto veiklos buvo perkeltos į virtualią erdvę.  Labai džiaugiamės įvykusiais projekto „Wabi-sabi: tobulumas netobulume” nuotoliniais mokymais. Jų metu mokytojai ir mokiniai  susipažino su Hina matsuri šventės tradicijomis,  išbandė dovanų pakavimo meną – furoshiki. Nuotoliniu būdu vadovaujant projekto organizatorei Žydrūnei Markevičiūtei kiekvienas savo namuose kepėme japoniškus sausainius Hato Sabure, žaidėme Kahoot žaidimą apie Japonų virtuvę.

       Už galimybę pažinti Japonijos kultūrą, kuriant ir atskleidžiant grožį netobulume įvairiomis raiškos formomis, už jaukias ir šiltas praėjusių susitikimų akimirkas nuoširdžiai dėkojame Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmonai poniai Yuko Yamasaki ir šauniam ambasados kolektyvui, Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui.

Manau, mes nesustosime – ieškoti grožio netobulume!