Sveikiname konkurso ,,Mūsų eksperimentas” nugalėtojas

      Baigėsi aštuntasis LMNŠC ir Švietimo ministerijos organizuotas STEAM mokslų konkursas ,,Mūsų eksperimentas”

      Birželio 4 d. Vilniaus universiteto Botanikos sode švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius apdovanojo konkurso ,,Mūsų eksperimentas” nugalėtojus. Konkurse šiemet dalyvavo beveik 300 mokinių. Pateikta apie 80 integruotų fizikos, chemijos, biologijos, inžinerijos eksperimentų, kurių metu mokiniai kėlė hipotezes, formulavo eksperimentų tikslą ir uždavinius, planavo eigą, o visą darbo eigą fiksavo filmukuose. Konkursą „Mūsų eksperimentas“ organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bei STEAM srities dalykų mokytojų asociacijos.

      Birštono gimnazijos moksleivės konkursui atliko ir pristatė du tiriamuosius darbus. IIb klasės mokinės Goda Bankovskaitė, Emilija Radvilavičiūtė ir Brigita Dulskaitė savo tyrimą pradėjo dar spalio mėnesį. Jų tyrimo objektas – prie automagistralių augantys obuoliai. Kantriais ir nuosekliais tyrimais, kurie truko iki balandžio mėnesio,  mergaitėms pavyko nustatyti, kad nerekomenduojama maistui ir pašarams naudoti vaisių, augančių arti judrių magistralių, nes juose vis dar aptinkama sunkiųjų metalų jonų, sukeliančių lėtinius sveikatos sutrikimus. Mokinėms už darbą ,,Sunkiųjų metalų jonų tyrimas šalia magistralių augančiuose vaisiuose” skirta antroji vieta ir edukacinė išvyka į Klaipėdą.

       Kitas konkursui pristatytas darbas  ,,Virškinimo fermentų poveikis gerųjų bakterijų gyvybingumui”, kurį atliko Ib ir IIIa klasių mokinės Jonė ir Justė Adomaitytės. Sesutės plėtojo praeitais metais sėkmingai pradėtą tyrimą apie gerąsias bakterijas. Jos tapo pirmosios vietos laimėtojomis ir pristatė savo darbą konkurso dalyviams.  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pirmosios vietos laimėtojams dovanoja kelionę į Vokietijos technikos muziejų Berlyne – vieną didžiausių tokio pobūdžio muziejų Europoje.

      Džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo mokinėmis. Ypatingai vertinu jų atsakingumą, siekimą įgyti naujos patirties ir dėkoju už kiekvieną jų laisvalaikio minutę, kurią skyrė šiam prasmingam darbui.

Vida Berteškienė