Vaikų sveikos gyvensenos akademija Birštono gimnazijoje

         2021 m. birželio 1 – 10 d. Birštono gimnazijos 1-2 kl. mokiniai dalyvavo projekte „Vaikų sveikos gyvensenos akademija“. Veiklose dalyvavo 90 1-2 kl. mokinių ir 5 pradinių klasių mokytojos. Veiklos vyko nuotoliniu būdu. Mokiniai stebėjo VšĮ „Sveikatai palankus“ specialistų – Braškytės (aktorė – R. Sekmokienė), Brokoliuko (aktorius – M. Sekmokas) ir R. Bogušienės – edukacijas ir kartu dalyvavo įvairiose veiklose.

        Neabejotina, kad sveikatos problemos, kurias lemia didėjantis fizinis pasyvumas, vaikų bei paauglių nutukimo didėjimas ir sveikatai nepalanki mityba gali būti laikomos vienu didžiausių iššūkių, susijusių su visuomenės sveikata, todėl labai svarbu didinti mokinių sveikatai palankios mitybos, fizinio aktyvumo žinias bei formuoti tinkamus įgūdžius.

           Pirmąją savaitę 1-2 kl. mokiniai dalyvavo teorinės ir praktinės dalių mokymuose. Teorinė dalis buvo sudaryta iš dviejų pamokų – „Sveikos mitybos ABC – subalansuotos mitybos pagrindai“ – žiūrėjo skaidres, integruojant žaidimus bei mokomuosius filmukus. Mokėsi sveikatai palankios subalansuotos mitybos pritaikymo kasdieniniame gyvenime, atliko užduotis, mankštą. Taip pat turėjo pamoką „Emocijų valdymas“, kurios metu atliko kvėpavimo pratimus, susipažino su atsipalaidavimo technikomis, padėsiančios vaikams atpažinti emocijas ir išmokti priimti bei valdyti jas. Mokėsi apie pozityvumo, saviraiškos pamatus, poilsio ir veiklų rėžimo pagrindus, turėjo savistabos ir savitvardos edukaciją bei atliko praktines užduotis. Praktinės dalies metu mokiniai turėjo pamoką „Maisto produktų ABC“, kurios metu mokėsi apie etikečių ženklinimą, kaip išsirinkti sveikatai palankiausią maisto produktą prekybos centre, apie ekologišką maistą, simboliu „Rakto skylutė“ pažymėtą maistą, juslinė analizę, valgymo kultūrą. Mokiniai gamino sveiką sumuštinį bei vaisių lėkštelę.

        Antrąją savaitę 1-2 kl. mokiniai turėjo pamoką „Pagrindiniai sveikos gyvensenos principai“, kurios metu mokėsi apie mitybą, psichikos sveikatą ir poilsio režimą, turėjo žinių patikrinimo testą. Taip pat stebėjo spektaklį „Brokoliuko kelionė po sveikatos šalį“. Praktinės dalies metu mokiniai mokėsi apie valgymo kultūrą – valgymą – degustaciją, stalo serviravimą, teigiamo požiūrio į maistą formavimą. Vaikai gamino mocarelos sūrio vėrinukus ir sluoksniuotą desertą.

        Tikimės, jog mokiniai įgijo daug praktinių įgūdžių – ką, kaip ir kiek valgyti, kokius rinktis maisto produktus ir ką gaminti, kaip valdyti emocijas, kad būtų sveiki ir laimingi. Mokiniai sužinojo, kad subalansuotas maistas ir tinkamas mitybos režimas – svarbi sveiko gyvenimo būdo dalis. Taisyklinga mityba, fizinis aktyvumas ir gera emocinė būsena turi didelę reikšmę vaiko augančiam organizmui, vystymuisi bei elgsenos formavimuisi. Šis projektas prisidėjo prie sveikatos išsaugojimo.

        Norime padėkoti „Sveikatai palankus“ komandai už įdomius mokymus, žinias apie sveikatai palankią gyvenseną ir dovanas dalyviams. Dėkojame mokiniams, mokinių mokytojoms ir tėvams už įsitraukimą, aktyvumą, norą tobulėti.

Visuomenės sveikatos specialistė   Ingrida Mieliauskaitė