Vasarą pasitinkant

      2020 m. gegužės 29 d. Birštono gimnazijos 1-4 klasių mokiniai užbaigė mokslo metus. Man teko garbė pabuvoti ketvirtokų paskutinėse pamokose. Aišku, šiemet viskas vyko virtualioje erdvėje. Koronavirusas pakeitė mūsų tradicijas, išvarė iš mokyklos, uždarė namuose. Mokytojams ir mokiniams tai tapo naujais iššūkiais: teko išmokti naudotis TEAMS programa, dirbti su Microsoft office 365 ir pan. Mokėmės visi. Išklausėme nemažai seminarų virtualioje erdvėje, konsultavomės tarpusavyje.

       Negaliu pasakyti, kad karantinas atnešė tik apribojimus, sunkumus ir naujus iššūkius: perkelti visą mokyklą į virtualią erdvę, suskaitmeninti ugdymo(si) procesą ir pan. Stebėdama paskutines ketvirtų klasių pamokas galvojau, kad jos labai gražios ir šiltos: mačiau mamas ir tėčius,  sėdinčius šalia savo vaikų, atrodė, visi gaudo kiekvieną mokytojos žodį. Paklausti, ar pasiilgo mokyklos, vaikai net nedvejodami sušuko, kad labai labai ilgisi mokytojų, klasių, draugų ir pan. Kada taip būdavo pavasarį, baigiantis mokslo metams? Visi skubėdavo užverti klasių duris, džiaugdavosi atostogų galimybe, ne visuomet vaikams pavykdavo pamokoje išbūti, išklausyti, ką sako mokytojas. Taigi, pasikeitė situacija, ir mes gavome galimybę perkainoti savo vertybes, supratome, kad pasiilgome to, ką turėjome prieš karantiną. Aišku, situacija jau švelnėja. Mokiniai, norintys susitikti su mokytojomis ar auklėtojomis gyvai, susitarus turės tokią galimybę, tačiau tai nebus pamokos, nesusirinks visa klasė, susitikimai vyks gamtoje ir pan.

      Tiesą sakant, šiek tiek pavydžiu pradinių klasių mokytojoms: dažnai jaunesnio amžiaus vaikai būna nuoširdesni, atviresni, drąsiau rodo savo jausmus, prieraišesni. Augant mokiniams šie dalykai darosi mažiau matomi ir jaučiami, viskas vyksta daug santūriau. Be to, būtent pradinių klasių mokytojos turi daugiausiai pamokų savo klasėse,  jas vaikai labai ryškiai prisimena, dažnai laiko pavyzdžiu, prie jų prisiriša, kaip prie šeimos narių. Žinoma, tai – milžiniška atsakomybė mokytojui, nes  be galo svarbu, kad tie vaikų prisiminimai būtų gražūs, geri. Po keturių metų kasdienio kontakto su vaikais, pasidaro sunku atsisveikinti.  Gera buvo paskutinės pamokos metu  visiems kartu vartyti mokyklinio gyvenimo nuo pirmos iki ketvirtos klasės elektroninę knygą, prisiminti praėjusias akimirkas. Daug nuostabių žodžių pasakė mokytojos A.Simanaitienė, R.Malinauskienė,  V.Žiobienė, vaikai ir tėveliai. Teko kalbėti ir man, ir gimnazijos direktoriui A. Urbanavičiui. Buvome tokie nuoširdūs, atviri, kad kažkur  dingo suvokimas, jog ši erdvė yra virtuali. Ašaras spaudė ekrane sumirguliavę delniukai su užrašais „ačiū“, drebantis iš susijaudinimo kalbančio mokinės tėčio balsas, suvokimas, kad vėl naujas būrys mokinių išaugo savo vaikystę. Manau, kad karantino akivaizdoje tapome dar vieningesni, labiau susitelkę ir pasiruošę išgirsti vieni kitus. Turėjome galimybę perkainoti savo vertybes ir suvokti, kas yra iš  tikrųjų labai svarbu. Juk ne pastatas daro mokyklą tokia, kokia ji yra. Mokykla tai – mes. Nesvarbu, kur esame: klasėje ar namuose prie kompiuterių, svarbu tai, ką mąstome, kaip elgiamės, ar suprantame vieni kitus, ar sugebame laiku ištiesti pagalbos ranką, pasakyti reikalingus žodžius, o gal tiesiog patylėti kartu.

     Šiandien belieka palinkėti mums visiems puikios sveikatos, gerų įspūdžių ir pradėti naujus mokslo metus klasėse. Gražios vasaros, mielieji!

Birštono gimnazijos
direktoriaus pavaduotoja
ugdymui A.Ferevičienė


Didžiuojamės ir džiaugiamės šių 1-4  kl. mokinių ugdymo(si) pasiekimais:

1a klasė

 1. Batisaitė Kornelija
 2. Botyrius Kristupas
 3. Jančiulis Augustas
 4. Karčiauskas Titas
 5. Kutko Motiejus
 6. Pūkaitė Ugnė
 7. Zalieckas Ąžuolas

 1b klasė

 1. Alekna Benediktas
 2. Aleknavičius Pijus
 3. Baranauskaitė Lėja Danielė
 4. Braždžionis Henrikas
 5. Gecevičius Domas

1c klasė

 1. Tomas Baliūnas
 2. Mantas Gataveckas
 3. brigita Dargytė
 4. Vaineta Kazlauskaitė
 5. Austėja Rančytė
 6. Benas Travkinas
 7. Ugnė Vėgėlytė
 8. Gytė Krušnauskaitė
 9. Goda Šerpenskaitė
 10. Dainora Valiūtė
 11. Benas Valenta
 12. Auris Vaitkevičius
 13. Lukas Žiukas

2a klasė

 1. Miglė Petkevičiūtė

2b klasė

  1. Kristupas Čižikas
  2. Simas Jakubsevičius
  3. Ieva Jokimaitė
  4. Goda Jakimonytė
  5. Elvinas Kavaliauskas
  6. Smiltė – Emilija Mardosaitė
  7. Ugnė Naudžiūnaitė
  8. Ūla Paulikaitė
  9. Ignas Repšys
  10. Domas Juozaitis
  11. Aistė- Rose Kaškonaitė
  12. Ignas Tarnauskas

3a klasė

 1. Adrija Januškevičiūtė

3b klasė

  1. Jaruševičiūtė Viltė
  2. Krušinskaitė Beata
  3. Subačius Tadas
  4. Vaitkevičius Gabrielius
  5. Vaitkevičiūtė Vaida
  6. Vaškytė Austė

4a klasė

 1. Emilijus Mačiūnas
 2. Danielė Revuckaitė
 3. Ugnė Šiugždinytė
 4. Gabija Valiūtė
 5. Liepa Akelytė
 6. Domas Šiugždinis
 7. Lukas Bendaravičius
 8. Justina Kaminskaitė
 9. Leonas Visockas
 10. Inara Bukauskaitė
 11. Karina Švedaitė

4b klasė

 1. Vakarė Aleknaitė,
 2. Vita Draskinytė,
 3. Elzė Jonuškaitė,
 4. Nojus Sargevičius,
 5. Jonas Stankevičius.

4c klasė

 1. Gabija Žiūkaitė
 2. Aleksas Kimbirauskas
 3. Žilvinas Pudinskas
 4. Tomas Grybauskas