Žalioji olimpiada

Birštono gimnazijos I-II klasių gimnazistų komanda dalyvavo pirmame nacionaliniame tarpmokykliniame aplinkosaugos konkurse „Žalioji olimpiada“. Kovo mėnesį prasidėjusi Žalioji olimpiada šūkiu „Maži darbai – dideliems pokyčiams“ kvietė Lietuvos švietimo įstaigas keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą. Pirmajame etape dalyvauti panoro daugiau nei 250 Lietuvos mokyklų, tarp jų ir mūsų gimnazija. Visą mėnesį taupėme vandenį ir elektrą, rūšiavome mokykloje susikaupusias atliekas, kūrėme iš jų naujus dirbinius.

Konkursą organizuojančios VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“ džiaugėsi, kad per mėnesį  visoms mokykloms pavyko išrūšiuoti beveik 40 000 kg atliekų, iš jų antrą kartą panaudota apie 6 000 kg. Daugiausia mokyklose susikaupė popieriaus atliekų, jų išrūšiuota net 28 116 kg.

Susumavus pirmojo etapo rezultatus, paaiškėjo, kad su geriausiai pasirodžiusiomis 82 švietimo įstaigomis ir mūsų gimnazijos komanda pateko į antrąjį etapą. Gimnaziją atstovavusi komanda „PRO-6“, kurią sudarė Audra Aleknavičiūtė, Justė Adomaitytė, Greta Krušinskaitė, Gabrielė Grabliauskaitė, Emilė Bernotaitytė ir Matas Mecelis, vyko į Alytaus Putinų gimnazijoje vykusį pusfinalį. Komandai pasiruošti padėjo technologijų mokytojai Veda Martinaitienė ir Algis Guobys. Olimpiados metu vyko 4 protmūšio turai, kurių metu reikėjo atsakyti į daugybę klausimų apie atliekas, jų rūšiavimą, aplinkosaugą. Komandos turėjo spręsti matematinius uždavinius, rodyti komandinio darbo įgūdžius, atskira rungtis buvo skirta ir kapitonams. Komandą palaikė atsarginiai nariai ir sirgaliai. Visas mūsų darbas buvo įvertintas padėkos raštu ir VŠĮ „Žaliasis taškas“ dovanomis.

Į finalą nepatekę dalyviai per vasaros atostogas turėjo galimybę atlikti kūrybinę užduotį ir iš antrinių medžiagų sukurti „Žaliosios olimpiados“ logotipą. Užduotį sunkino tai, jog ją įveikti reikėjo visiškai nenaudojant naujų žaliavų, į pagalbą pasitelkiant tik tokias priemones kaip žirklės, klijai, ylos ar replės. Kompetentinga konkurso komisija, atsižvelgusi į konkurso dalyvių idėjų originalumą, išskirtinumą bei novatorišką požiūrį, vertino ir praktinio panaudojimo galimybes bei kūrinio estetinį vaizdą.

Mūsų komandos sukurtą Žaliosios olimpiados logotipą komisija įvertino puikiai ir pakvietė dalyvauti finale, kuris vyks spalio 18 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Jo metu bus išaiškinta aplinkai draugiškiausia komanda nugalėtoja, kuri ir laimės pagrindinį prizą – kelionę į Vokietiją, o komandos mokykla taps kitų metų olimpiados ambasadore.

Linkime Sėkmės gimnazijos komandai „Pro- 6“ finale!