Žemės dienos paminėjimas

Žaviuosi kiekviena gyvenimo akimirka.

Mane rytais pažadina kvapai ir spalvos.
Oras už lango toksai gyvas gyvas virpa.
Grožiuos gėle. Su ja drugelis kalbas.
Upelis vinguriuoja, vėjas tyliai virkauja,
Sūpuojas jūros bangos, joms moja krantas…
                                                            (A.Ferevičienė)

            Vėl pavasaris. Viskas atgyja, jaučiame gaivų po žiemos atsigaunančios žalumos kvapą. Dienos daug ilgesnės. Sulaukėme Žemės dienos. Vis svarstome, ar reikia ją švęsti. Šiandien dar kartą įsitikinome, kad tai būtina. Svarbu vėl ir vėl prisiminti patiems, priminti mūsų vaikams, kad Žemė – vieninteliai mūsų namai, kuriuos būtina tausoti ir saugoti, puoselėti ir mylėti.
           Džiaugiamės, kad į Birštono savivaldybės aikštę sugužėjo Birštono gimnazijos pradinių klasių mokiniai, mokytojai, šventės svečiai.  Renginio vedėjos Emilija, Paulina, Felicija ir Ugnė skaitė  eiles, skirtas žemei. Birštono savivaldybės vicemeras V.Kederys pakėlė Žemės vėliavą, pasveikino visus susirinkusius ir dar kartą pabrėžė, kaip be galo svarbu rūpintis gamta, globoti Žemę. Juk čia – mūsų namai. Į susirinkusius su raginimu rūpintis aplinka ir elgtis atsakingai kreipėsi ir J.Aleksandravičius, šventės svečias. Už renginio ruošimą ir vedimą Nemuno kilpų regioninio parko vyriausioji specialistė R.Milušauskienė įteikė padėkas T.Ragienei, Birštono gimnazijos muzikos mokytojai, A.Ferevičienei, direktoriaus pavaduotojai ugdymui, I.Aksanavičienei, Birštono KC tudijos „Vėjas“ vadovei,  A.Ūzui, Birštono KC darbuotojui, bei visoms jaunosioms šventės vedėjomas. 
        Baigiantis šventei visi, vadovaujami I.Aksanavičienės, šokome Žemės šokį, skaitėme šio straipsnio autorės sukurtą palinkėjimą Žemei:
 

Žemele mano, tegul tavo upės būna tyros,
Teauga šimtamečiai medžiai ir kvepia sakais.
Teskraido paukščiai, kuriuos mylim.
Telaksto žvėrys ramūs savo takais.
Te žmonės tampa geri ir dosnūs,
Tegul globoja tave mintim ir darbais.
Vaikai lai auga sveiki, paklusnūs.
Žemele, džiaukis savo vaikais.

Mes, šventės organizatoriai, labai tikimės, kad ji buvo prasminga, kad išeidami visi galvojo, kaip galime prisidėti, kad mūsų Žemė išliktų tokia nuostabi ne tik mums, bet ir ateinančioms kartoms.

A. Ferevičienė
Birštono gimnazijos 
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
žemės dienos paminėjimas (5)
« 6 »