Psichologė

Mokyklos psichologė Jolanta Veterienė

GIMNAZIJOS PSICHOLOGĖS JOLANTOS VETERIENĖS ATSAKYMAI Į KLAUSIMUS MOKINIAMS

Ką veikia psichologė?

Atlieku mokinių galių ir sunkumų įvertinimą, padedu atkleisti mokinių gebėjimus, kuriais remdamiesi jie gali sėkmingiau mokytis, rinktis profesinės karjeros kryptį. Konsultuoju mokinius, tėvus, mokytojus ir esu pasirengusi padėti įveikti iškilusius sunkumus, priimti sprendimus. Taip pat vedu psichologijos pamokas gimnazijos III-IV klasių mokiniams.

Kada mokiniai kreipiasi į psichologę?

Kartais, kai savo patyrimo neužtenka, jausmai slegia, o aplinkiniai yra pernelyg užsiėmę ar prislėgti, kai kyla klausimų, į kuriuos bendraamžiai neatsako, verta kreiptis į psichologą.

Mokiniai dažniausiai kreipiasi, kai:
– patiria sunkumų bendraudami su draugais, tėvais, mokytojais,
– jaučia baimę, nerimą, pyktį, vienišumą, drovumą, kaltę, nepasitikėjimą savimi, kt.;
– kai tenka išgyventi tėvų skyrybas, sunkumus šeimoje ar išsiskyrimą su tėvais, jiems – išvykus;
– kai patiria patyčias, prievartą;
– kai išgyvena netektis;
– patiria mokymosi sunkumų;
– kai sunku apsispręsti dėl būsimo profesinio kelio;
– kai nori pažinti save, savo galias, gebėjimus;
– nori aptarti savo asmenybės raidą;
– kai ieško atsakymų į įvairius, su psichologija susijusius, klausimus.

Jei kreipsiuos į psichologę, ką ji man darys?

Aš tiesiog kalbėsiu su tavimi, stengsiuosi tave suprasti, palaikyti, kartu ieškoti, kaip tau padėti, siūlysiu tau išbandyti piešimo ir kitų būdų, kaip įveikti sunkumus ir pažinti save. Jei norėsi daugiau sužinoti apie savo gebėjimus, pateiksiu specialiai parengtus testus.

Ar psichologė išspręs visas mano problemas?

Kai pats nebegali susitvarkyti su sunkumais, yra labai svarbu ateiti ir skirti laiko pokalbiui apie problemą. Mes kartu aptarsime, kaip įveikti sunkumus. Tam reikės tavo pastangų.

Aš esu sveikas(-a), tai kodėl turėčiau eiti pas psichologę?

Su psichologiniais sunkumais susiduria kiekvienas žmogus, o su psichologo pagalba būna lengviau šiuos sunkumus įveikti.

Kas gali kreiptis į psichologę?

Į mane gali kreiptis Birštono gimnazijos mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai ar globėjai. Dirbu 34 kabinete II senojo pastato aukšte. Konsultacijoms prašau užsirašyti iš anksto. Konsultuoju kasdien, išskyrus ketvirtadienius.

Ar niekas nesužinos, ką papasakosiu psichologei?

Kiekvienas psichologas yra įsipareigojęs laikytis konfidencialumo taisyklės. Aš jos laikausi. Jei iškils būtinybė pasikalbėti su tavo tėvais ar mokytojais, mes tai aptarsime su tavimi.