Dovana Lietuvai

Tai gražiai mane augino
Laukas, pieva, kelias, upė…
(Just. Marcinkevičius)

Kiekvieną rytą nubundame savoje šalyje, apsupti artimųjų, laisvai kalbame gimtąja kalba, turime galimybę rinktis karjerą, pažiūras, įsitikinimus ir pan. Nesusimąstome, kokia didelė vertybė – taip gyventi. Karo, vykstančio Ukrainoje, fone išvardinti dalykai įgyja dar didesnę prasmę. Apie tai šiandien, kovo 10 dieną, ir kalbėjome su 1-4 klasių mokiniais meninio skaitymo konkurso, skirto Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, metu Birštono gimnazijos skaitykloj.
        Šiam renginiui pradinukai ruošėsi ilgai. Jiems talkino pradinių klasių mokytojos, tėveliai. Gaila, kad kai kuriems pakišo koją ligos, tačiau šventėje vis tiek dalyvavo 22 skaitovai, kurie labai stengėsi ir jaudinosi, nors klausytojai juos drąsino gausiais aplodismentais, Be abejo, visi šio konkurso dalyviai jau buvo geriausi, nes pirmajame etape jie tapo laureatais  savose klasėse.
          Dešimties mokytojų komisija atidžiai vertino visus skaitovų pasirodymus ir išrinko po tris geriausius 1-2 ir 3-4 klasių tarpe. I vietas užėme Austėja Navickaitė (2b kl.) ir Dainora Valiūtė (3c kl.), II-osios vietos laimėtojos  – Elena Baltušytė (2b kl.) ir  Gytė Lodaitė (3b kl.), III vieta teko Barborai Radzevičiūtei (1a kl.) ir Godai Jakimonytei (4b kl. ). Laureatus konkursui ruošė mokytojos Jūratė Aukščiūnienė, Asta Simanaitienė, Aldrona Grinienė, Vaida Vasiljevė, Vilmutė Žiobienė ir Virginija Urbanavičienė. Dvi 4a klasės mokinės Edita Kavaliauskaitė ir Luknė Šiugždinytė skaitė savo kūrybos eilėraščius, todėl buvo apdovanotos už kūrybiškumą.
            Sveikinu visus su artėjančia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, laureatus – su gražia pergale. Dėkoju visiems skaitovams ir jų mokytojoms už skirtą laiką, įdėtą darbą ir  dalyvavimą konkurse. Mokomės vieni iš kitų, iš savo pergalių ir nesėkmių, iš aplinkos ir matomų pavyzdžių. Norisi tikėti, kad šios dienos mus visus moko susitelkimo, tolerancijos ir gebėjimo džiaugtis ne tik savo, bet ir kitų pasiekimais. Prasmingos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos visiems!

Birštono gimnazijos direktoriaus
 pavaduotoja ugdymui A. Ferevičienė