Ar garini, ar rūkai – vis tiek save žudai

       

      2020 m. vasario 14 d. Birštono gimnazijoje lektoriai Simonas ir Gerda (VšĮ „Socialiniai partneriai“) skaitė paskaitą „Ar garini, ar rūkai – vis tiek save žudai“ Birštono gimnazijos 5-Ig kl. mokiniams. Dalyvavo daugiau nei 100 12-16 m. moksleivių ir dalis mokytojų.

        Renginio metu buvo pateikti mokslu grįstos informacijos apie elektroninių cigarečių žalą vaikų sveikatai, vaikai buvo skatinami realiai vertinti šių prietaisų keliamas grėsmes ir vengti šio žalingo įpročio. Paskaitos metu buvo paneigti mitai, kad elektroninės cigaretės nekelia pavojaus sveikatai, nesukelia priklausomybės, nepavojingos aplinkiniams, kad garinti yra nekenksminga ir tai gali daryti visi ir pan. Mokiniai ir lektoriai kartu nagrinėjo informaciją bei diskutavo.

        Visa informacija buvo pateikta mokiniams suprantama, patrauklia forma, buvo naudojamos interaktyvios priemonės – virtualios realybės akiniai, per kuriuos buvo galima pamatyti, kaip elektroninės cigaretės veikia jų organizmą, buvo galima išbandyti įvairias programėles  planšetiniuose kompiuteriuose.

       Tikimės, jog paskaita buvo naudinga, mokiniai mokėsi naudodami jiems įdomias, interaktyvias priemones, informacija buvo aktuali, nes elektroninių cigarečių naudojimas yra populiarėjantis įprotis tarp vis jaunesnio amžiaus vaikų. Labai tikimės, kad mokiniai prisimins ir pasinaudos gauta informacija.

Visuomenės sveikatos specialistė    Ingrida Mieliauskaitė