ESU ŠVARUS IR GRIPAS NEBAISUS!

Asmens higiena – svarbi kiekvieno žmogaus sveiko gyvenimo dalis, kuri padeda apsisaugoti nuo daugelio infekcinių ligų. Asmens higienos įgūdžiai dažniausiai susiformuoja vaikystėje tėvų, senelių ir mokytojų dėka. Sugrįžus į kolektyvus po atostogų, gripo sezono metu, kai sergamumas yra didelis, labai svarbu tinkamai save ir kitus apsaugoti.

2018 m. sausio mėnesį Birštono gimnazijoje buvo dirbama su mokiniais tema „Užkrečiamos ligos ir jų profilaktika“.

 Atskirai kiekvienoje klasėje su 1-4 klasių mokiniais kalbėjome apie mikrobus: bakterijas, virusus, grybus. Išskyrėme skirtumus, lyginome tarpusavyje, aiškinomės kaip veikia organizmą. Vaikai sužinojo, kad ne visi mikroorganizmai yra blogi, aiškinosi apie pelėsio išplitimą maisto produktuose ir tai, kad nebūtinai mikrobų nėra, jei jų negalime pamatyti. Esant dideliam sergamumui gripu aiškinomės su mokiniais, kas sukelia gripą, kaip reikia saugotis, kad neužsikrėstume nuo kitų ir kokios gripo profilaktinės priemonės. Su bakterijų milteliais padarėme eksperimentą ir žiūrėjome po UV šviesa kaip plinta bakterijos, jeigu žmogus sulaiko čiaudulį delnais ir neplovęs rankų liečia kitus žmones. Nusiplovę rankas žiūrėjome, ar pavyko nuplauti visas bakterijas, ar nepraleido kurio nors taisyklingo rankų plovimo žingsnio. Taip pat bandėme apsaugines veido kaukes, dalijomės patirtimi jas naudojant bei atlikome eksperimentą imituojant čiaudulį specialiu purkštuku ant lapo ir taip padarėme plakatą.

Su 8 klasės mokiniais dirbome tema apie AIDS. Buvo pristatyta, koki situacija yra Lietuvoje ir pasaulyje, kaip galima apsisaugoti, kaip užsikrečiama. Mokiniai dirbo grupėmis, atsakinėjo į įvairius klausimus.

Vaikų žinios lemia gebėjimą tinkamai reaguoti ir save prižiūrėti, ypatingai tada, kai kalbama apie užkrečiamas ligas, profilaktiką. Mokiniai turi žinoti kaip ligos plinta, veikia organizmą, kaip jas atpažinti ir kaip stiprinti sveikatą saugantis nuo jų.