Šiandien, kovo 15 d. paminėjome Lietuvos žydų gelbėtojų dieną. Istorijos pamoką IIb klasės mokiniams vedė Birštono krašto muziejaus direktorius Simonas Matulevičius. Edukacijos metu apžvelgta skaudi XXa. žydų tautos istorija. Primintas aplink mus gyvenusių Prienų ir Birštono krašto žydų šeimų likimas. Svarstytos praeities įvykių ir šiandienos istorijos sąsajos. Didžiausias dėmesys skirtas tiems žmonėms, kurie gelbėjo žydus. Mokiniams priminta Pasaulio tautų teisuolio apdovanojimo svarba. Susitikimo pabaigoje jaunimui palinkėta domėtis istorijos mokslu ir būti “gyvybę ir duoną nešančiomis rankomis” savo šeimose, aplinkoje, valstybėje.
Istorijos mokytojos Asta Lasatienė ir
Daiva Jonykaitė – Snapaitienė