Lietuvių kalbos ir literatūros viktorina

     „Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti“,- rašė kalbos tėvu vadinamas kalbininkas Jonas Jablonskis. Žinoma, gerai mokėti užsienio kalbą tikrai naudinga mažos tautos žmonėms, bet, sutikite, nemokėti gimtosios kalbos ir jos nepuoselėti ne tik didelė gėda, bet ir didelis aplaidumas. O kad Birštono gimnazijoje moksleiviai mokosi gimtosios kalbos ne tik per dalyko pamokas, bet ir įvairių renginių ir projektų metu, parodo Kalbos savaitės renginiai, dažniausiai organizuojami kovo mėnesį.

Šiemet kovo 22 d., trečiadienį,  visas būrys 5- 8 klasių moksleivių ( net 53 dalyviai!) dalyvavo Kalbos ir literatūros viktorinose, kurios vyko skirtingoms amžiaus grupėms gimnazijos aktų salėje.

5- 6 klasių viktorinoje dalyvavo 26 moksleiviai. Renginį vedė 6b klasės mokinės Greta Abariūtė ir Viltė Jaruševičiūtė, viktoriną organizavo ir paruošė lietuvių kalbos mokytoja Vytautė Kurtovienė, vertinimo komisijoje dalyvavo gimnazijos pavaduotoja ugdymui Asta Ferevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja Iveta Montvydienė. Viktorinos dalyviams dainavo ir gerą nuotaiką padovanojo 6b klasės mokinės Vaida Vaitkevičiūtė ir Beata Krušinskaitė. Na, o viktorinos dalyviai rodė savo kalbos žinias ir išradingumą.

I vietą iškovojo komanda „56“, II- „Pūkuotukai“, o III garbingą vietą laimėjo „Laimėtojai“. Sveikiname laimėtojus ir visus 5- 6 klasių viktorinos dalyvius!

 7- 8 klasių Kalbos ir literatūros viktorinoje dalyvavo 27 moksleiviai. Viktoriną paruošė ir nuotaikingai vedė IIIa klasės gimnazistės Agnė Baliūnaitė ir Ugnė Margarian, viktoriną organizavo ir vedėjas konsultavo lietuvių kalbos mokytoja Daina Vyšniauskienė, vertinimo komisijoje dalyvavo gimnazijos bibliotekos vedėja Ieva Jonuškienė ir lietuvių kalbos mokytojas Kęstutis Bunevičius. Ačiū jiems už nuoširdžią pagalbą.

Viktorinos dalyviai rodė kalbines žinias, literatūrinį išprusimą ir išradingumą atlikdami šmaikščias kūrybines užduotis. Dalyvių azartas buvo toks didelis, kad neužteko vienos pamokos, tai tik parodo, kad kalbinės užduotys ir įdomios, ir aktualios ir labai linksmos.

I vietą be konkurencijos laimėjo „Dalyvių“ komanda, II vietą- „Dalyvinės rožytės“, na o III vieta džiaugėsi komanda „Pūkuotukas“. Sveikiname laimėtojus, o labiausiai 7- 8 klasių viktorinos dalyvius, nes atsakingas dalyvavimas, kalbos ir literatūros žinių papildymas, mokėjimas bendradarbiauti savoje komandoje, drausmingumas ir kultūringumas- jau didelis laimėjimas.

Kalbos savaitės renginiai baigėsi, bet moksleivių susidomėjimas, didelis noras dalyvauti, sužinoti, parungtyniauti skatina mus, mokytojus, dažniau organizuoti viktorinas ir moksleiviams įdomius renginius bei projektus. Tad, mieli moksleiviai, siūlykite, galvokite, organizuokite- padėsime.

Lietuvių kalbos mokytoja Daina Vyšniauskienė